Відмінності між версіями «Вільям Кемден»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
170 байтів додано ,  6 років тому
нема опису редагування
(Створена сторінка: '''Вільям Кемден''' (1551-1623) - англійський антиквар і історик-гуманіст, член Товариства анти...)
Мітка: суміш розкладок у тексті
 
'''Вільям Кемден''' (1551-16231551–1623) -&nbsp;— англійський антиквар і історик-гуманіст, член Товариства антикварів. Перший в історії країни автор повної англійської історії з найдавніших часів&nbsp;— – “Britannia”«Britannia»<ref name="Красюк">Красюк О. С., Британська історична наука у вік Просвітництва // Наукові праці: Науково-методичний журнал.&nbsp;— 06/2002.&nbsp;— Том 17 вип.4 (Iсторичні науки).&nbsp;— С. 7-11.</ref>.
 
== Біографія ==
Все своє життя Кемден збирав матеріали з історії, географії та археології Англії. Результатом його багаторічної праці була поява у 1586 році твору «Britannia» (повна назва «Britannia, sive florentissimorum regnorum Angliae, Scotiae, Hiberniae et Insularum adjacentium ex intima antiquitate chorographica Descriptio»). Кемден писав, що до написання цієї великої праці його спонукала «любов до своєї країни» і «слава Британії»<ref name="Красюк" />. Цей твір, за який сучасники називали Кемдена «англійським Страбоном[[Страбон]]ом», мав великий успіх і протягом чотирьох років перевидавався п'ять разів (його англійський переклад з'явився у 1610 році, потім в 1695 році і в 1789 році зі значними доповненнями Річарда Гофа).<ref name="ЕСБЕ">{{ВТ-ЕСБЕ|Кемден, Вильям|Дерюжинский В. Ф.}}</ref>.
 
Інші праці Кемдена: список епітафій Вестмінстерського абатства (1600), збірка старовинних хронік (Франкфурт, 1603), нарис царювання Єлизавети «Annales Rerum Gestarum Angliae et Hiberniae Regnante Elizabetha» (1615; переведений англійською та французькою мовами; вважається важливим матеріалом для історії царювання Єлизавети) тощо. На пам'ять про заслуги Кемдена його ім'ям названо історичне товариство Camden-Society, засноване у 1838 році з метою публікації невиданих матеріалів з історії Англії<ref name="ЕСБЕ" />.
 
== Примітки ==
 
== Посилання ==
* [http://www.philological.bham.ac.uk/cambrit/ ''Britannia''] (1607) &nbsp;— латинський текст роботи Кемдена с англійським перекладом Філемона Холланда.
* [http://www.philological.bham.ac.uk/camden/ ''Annales''] (1615 иі 1625) &nbsp;— латинський текст роботи Кемдена з англійським перекладом.
* Томас Сміт, [http://www.philological.bham.ac.uk/smith/ «Життя Кемдена»] -&nbsp;— латинський текст з англійським перекладом.
 
[[Категорія:Британські історики]]

Навігаційне меню