Відмінності між версіями «Вільям Кемден»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
Все своє життя Кемден збирав матеріали з історії, географії та археології Англії. Результатом його багаторічної праці була поява у 1586 році твору «Britannia» (повна назва «Britannia, sive florentissimorum regnorum Angliae, Scotiae, Hiberniae et Insularum adjacentium ex intima antiquitate chorographica Descriptio»). Кемден писав, що до написання цієї великої праці його спонукала «любов до своєї країни» і «слава Британії»<ref name="Красюк" />. Цей твір, за який сучасники називали Кемдена «англійським [[Страбон]]ом», мав великий успіх і протягом чотирьох років перевидавався п'ять разів (його англійський переклад з'явився у 1610 році, потім в 1695 році і в 1789 році зі значними доповненнями Річарда Гофа)<ref name="ЕСБЕ">{{ВТ-ЕСБЕ|Кемден, Вильям|Дерюжинский В. Ф.}}</ref>.
 
Інші праці Кемдена: список епітафій Вестмінстерського абатства (1600), збірка старовинних хронік (Франкфурт, 1603), нарис царюванняправління Єлизавети «Annales Rerum Gestarum Angliae et Hiberniae Regnante Elizabetha» (1615; переведений англійською та французькою мовами; вважається важливим матеріалом для історії царюванняправління Єлизавети) тощо. На пам'ять про заслуги Кемдена його ім'ям названо історичне товариство Camden-Society, засноване у 1838 році з метою публікації невиданих матеріалів з історії Англії<ref name="ЕСБЕ" />.
На пам'ять про заслуги Кемдена його ім'ям названо історичне товариство Camden-Society, засноване у 1838 році з метою публікації невиданих матеріалів з історії Англії<ref name="ЕСБЕ" />.
 
== Примітки ==

Навігаційне меню