Васко да Гама: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
613 байтів вилучено ,  8 років тому
[перевірена версія][неперевірена версія]
м (Відкинути редагування 194.54.160.8 до зробленого TeoBot)
 
Незабаром кораблі португальців досягли [[Канарські острови|Канарських островів]], що належали [[Кастилія|Кастилії]], але Васко да Гама наказав обійти їх стороною, не бажаючи видавати іспанцям справжню мету експедиції. Коротка зупинка була зроблена островах [[Кабо-Верде]], що належали Португалії, де флотилія змогла поповнити припаси. Десь поблизу берегів [[Сьєрра-Леоне]] да Гама за порадою [[Бартоломеу Діаш]]а (чий корабель перший час плив з ескадрою, а потім попрямував до фортеці Сан-Жоржі-да-Міна на [[Гвінейська затока|Гвінейському узбережжі]]), аби уникнути зустрічних вітрів, рушив на південний захід і заглибився в Атлантичний океан, лише після екватора повернувши знову на південний схід. Минуло більше трьох місяців, перш ніж португальці знову побачили землю<ref>Pathfinders: Fernandez-Armesto, Felipe (2006). Pathfinders: A Global History of Exploration, 2006, W. W. Norton & Company, isbn= 0-393-06259-7, pages= 177–178</ref>.
 
4 листопада кораблі кинули якір у бухті, якій дали ім'я [[Свята Олена|Святої Олени]]. Тут Васко да Гама наказав зупинитися для ремонту. Проте португальці незабаром вступили в конфлікт з місцевими жителями і відбулося збройна сутичка. Серйозних втрат добре озброєні моряки не понесли, проте стрілою в ногу був поранений сам Васко да Гама.
 
Після багатоденного шторму, 22-го листопада, ескадра обігнула Мис Доброї Надії, після чого вимушені були стати на ремонт в бухті [[Моссел-Бей (ПАР)|Моссел-Бей]]. Вантажний корабель був пошкоджений так сильно, що ремонту вже не підлягав. Враховуючи те, що до того часу частина моряків експедиції загинула від цинги і людей для продовження плавання на всіх чотирьох кораблях не вистачало, да Гама вирішив його спалити. Члени екіпажу судна перевантажили припаси і самі перейшли на інші три кораблі. Тут же, зустрівши туземців, португальці змогли придбати у них провіант і прикраси зі слонової кістки в обмін на взяті із собою товари. Потім флотилія рушила далі на північний схід вздовж африканського узбережжя.
Анонімний користувач

Навігаційне меню