Смирнов Ігор Вікторович: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
зовнішні посилання
оформлення
Рядок 114: Рядок 114:
** '''Відео'''<br/>
** '''Відео'''<br/>
** {{YouTube|id=waBDBmiiy84|title=Психотронное оружие выборы говорит академик Игорь Смирнов. Тривалість: 00:04:05}} (Інтерв'ю Смірнова І. В.) {{ref-ru}}
** {{YouTube|id=waBDBmiiy84|title=Психотронное оружие выборы говорит академик Игорь Смирнов. Тривалість: 00:04:05}} (Інтерв'ю Смірнова І. В.) {{ref-ru}}
** {{VK|video-56375052_166156967?list=d1cc79b2b233742472}} (Інтерв'ю Русалкіної О.) {{ref-ru}}
** {{VK|d1cc79b2b233742472}} (Інтерв'ю Русалкіної О.) {{ref-ru}}
{{refend}}
{{refend}}
{{-}}
{{-}}

Версія за 11:42, 25 листопада 2014

Смірнов Ігор Вікторович
рос. Игорь Викторович Смирнов
фотопортрет Ігоря Вікторовича Смірнова
Ім'я при народженні рос. Игорь Викторович Абакумов
Псевдо Абакумов Ігор Вікторович
Народився 5 квітня 1951(1951-04-05)
Москва СРСР СРСР
Помер 5 листопада 2004(2004-11-05) (53 роки)
Москва
·не вияснена[1]
Громадянство Росія Росія
Національність росіянин[2]
Діяльність засекречений[1]
Галузь психологія
Відомий завдяки вчений, науковий співробітник,
мав понад 20 патентів (засекречені)[3][1]
Alma mater Московська медична академія
Науковий ступінь доктор медичних наук
Знання мов російська
Титул доктор медичних наук[2],
академік РАПН[2]
Батько Абакумов Віктор Семенович[3]
Мати Смірнова Антоніна Миколаївна[4]
У шлюбі з Олена Русалкіна

Смірнов Ігор Вікторович (рос. Смирнов Игорь Викторович; *5 квітня 1951 р., м. Москва — †5 листопада 2004 р., м. Москва) — російський вчений, доктор медичних наук[2], академік Російської академії природничих наук Академії енергоінформаційних наук[2], основоположник комп'ютерних психотехнологій[2]; він був генеральним директором Інституту комп'ютерних психотехнологій, завідувачем сектору психокорекції Московської медичної академії, головою Ради директорів «Сайкотекнолоджіз корпорейшн» США[2]. Найвідоміше його дослідження в управлінні свідомістю в КДБ СРСР, та у введення ним в наукову галузь при вивченні людської поведінки поняття «психоекології»[5], засновник науки «псіхоекологія»[2]; займався розробкою технологій комп'ютерної психодіагностики та психокорекції поведінки людини, дистанційного читання думок і дистанційного впливу на мозок іншої людини, зомбування психіки і поведінки людей, більшість цих його дослідів є засекречені Росією[1]. Засновник психотронної зброї[1].

Життєпис

Був сином Смірнової Антоніни Миколаївни, доньки естрадного гіпнотизера зі сценічним ім'ям «Орнальдо» (Смірнов Микола Олександрович)[4][6], заарештована репресивними органами СРСР разом з чоловіком Абакумовим Віктором Семеновичем (померла від пухлини мозку). Батьком його був комісар КДБ СРСР і засновник СМЕРШу[7] Абакумов Віктор Семенович[3]. В свідоцтві про народження влада йому вписала прізвище матері із забороною вказувати батька[3].

Вчився в Першому Московському державному медичному університеті імені І. М. Сеченова[2]. Займався комп'ютерними технологіями, що дозволяють позамедичним шляхом діагностувати і коригувати психічний та фізичний стан людини шляхом прямого доступу в семантичну пам'ять, підсвідомість; з метою контролю і прогнозу поведінки й стану людини в інформаційному середовищі її проживання[3].

У 1978 р. очолив лабораторію психокорекції в Московській медичній академії. Ігор Смірнов першим в науковому світі запропонував використовувати комп'ютери як психотехнологічні платформи. Він запропонував оригінальний синтез психоаналізу й комп'ютерних технологій. Метод комп'ютерного психосемантичного аналізу покладений в основу апаратно-програмного комплексу дослідження психіки людини «MindReader 2.0» (АПК КПСА MindReader 2.0)[2]. Доктор Смірнов І. В. вважав, що «створив універсальну читалку думок»[2]. В основі двох головних психотехнологічних процесів — психосемантичний аналіз та психокорекція, використовувані в даному методі, — лежать сучасні уявлення про організацію та особливості функціонування неусвідомлюваних сфер психіки: Психосемантичний аналіз — виявлення прихованої у підсвідомості інформації, що є мотивацією вчинків, намірів і причиною багатьох хвороб і проблем; психокорекція — немедикаментозна оптимізація психічного і фізичного стану людини.

У 1980 р. вів науково-дослідну роботу за темою «Фізичні поля біооб'єктів, модульовані семантичним сигналом»[3]; «Оптимізація стану здорової людини» (патент від 1979 р.), «Підвищення працездатності спортсменів» (патент від 1979 р.), «Контроль і підвищення працездатності людини-оператора» (патент від 1980 р.)[3].

У 1982 р. вів досліди над технологічними процеси в області основних напрямів психотехнологій — псіхозондування та психокорекції[3].

У 1994 р. Рішенням Президії Російської Академії природничих наук в рамках Секції Геополітики і безпеки створений НДІ Псіхоекологіі під керівництвом І. В. Смірнова[8].

Смирнов І. В. був охарактеризований в засобах масової інформації, як носій характеру Распутіна з «майже містичною силою переконання». За словами його дружини Русалкіної О., радянська військова система використовувала досліди психотехніки Смірнова Ігоря в 1980 році для боротьби з моджахедами Афганістану, і у лікуванні синдрому посттравматичного стресу солдатів СРСР. Дослідження доктора Смірнова І. В. включали в себе й військові цілі, крім лікування наркоманії і психічних захворювань. Він заснував науково-дослідний інститут психотехнологій в університеті дружби народів у Росії як роботи з «психокорекції», термін, що використовував він для позначення підсвідомих сигналів, щоб змінити волю суб'єкта (жертви гіпнозу), або навіть повністю змінити особистість людини без її відома (переформатування психіки, деформація свідомості, демонтаж природньої та монтаж штучної особистості тощо)[5].

Інститут привернув увагу Кріса Морріса та Джанет Морріс, яким, як стало відомо, він намагався продати технологію в збройні сили Сполучених Штатів. ФБР консультувалося у доктора Смірнова щодо облоги Маунт-Кармел в 1993 р., і Смірнов запропонував транслювати дистанційно підсвідомі повідомлення сім'ям членів секти (через телефонні лінії під час переговорів). Девід Кореш намагався здатися і ФБР відмовився від плану Смірнова. Він помер 5 листопада 2004 р., але лишилися його дружину, щоби продовжити роботу зазначеного інституту[5][9].

У травні 2009 р. Міністерство національної безпеки оголосило про плани укласти контракт для тестування системи захисту аеропорту, що частково засноване на концепції Ігоря Смірнова в «ManTech SRS Technologies» в асоціації з «Northam Psychotechnologies», канадської компанії, що діє в ролі дистриб'ютора для згаданого науково-дослідного інституту психотехнологій Росії[5].

Розробки доктора І. В. Смірнова використовують у кадровому відборі, банківській сфері, службах безпеки тощо[8]. Використовувалися його наукові досліди в підготовці спортсменів Олімпійської збірної СРСР в 1979–1980 рр., для працівників деяких атомних електростанцій. Наприклад, у 2008 р. за цими методикам була підготовлена Олімпійська чемпіонка з фехтування Євгенія Ламонова[3].

Наукові праці

Книги

  • Игорь Смирнов, Евгений Безносюк, Алексей Журавлёв, «Психотехнологии: Компьютерный психосемантический анализ и психокоррекция на неосознанном уровне», изд. «Прогресс» — «Культура», г. Москва, 1995 г. — 416 с., ISBN 5-01-004582-6 (рос.)
  • Игорь Смирнов, «Психоэкология», г. Москва, 2003 г. (рос.)

Статті

  • Smirnov I.V., Kvasovets S.V., Fedorenko V.N. Principles of Psycho-probing // Reports of information. The collection of abstracts VIMI. Publication N 11.90.9.39, î., 1990, With. 101–109.
  • Smirnov I.V., Beznosjuk E.V. Diagnostics and correction using Psycho-semantic methods. Sb. Scientific. Works for non-medicinal therapy of diagnostics and correction of health. MMA him. Setchenov, î., 1993.
  • Smirnov I.V., Beznosjuk E.V. Computer psychoanalysis and psychotherapy. Journal of Medical Help N 4, 1994.
  • Smirnov I.V., Beznosjuk E.V. Method of not subconscious psychotherapy, Psycho-correction and Psycho-semantic analysis with subthreshold introduction of the information. Journal Psychotherapy of Russia, N 3, 1994.
  • Smirnov I.V., Beznosjuk E.V. Computer Psychotechnologies of the semantic analysis of the unconscious. Russian Psycho analysis bulletin, N 3, 1994.


Див. також

Примітки

  1. а б в г д Відео інтерв'ю дружини Смірнова І. В., Олени Русалкіної (рос.)
  2. а б в г д е ж и к л м Смирнов И.В. (биография), сайт: Библиотека «Куб» (рос.)
  3. а б в г д е ж и к Биография: СМИРНОВ ИГОРЬ ВИКТОРОВИЧ (05.04.1951 г. — 05.11.2004 г.), сайт «Психотехнологии» (рос.)
  4. а б ОРНАЛЬДО (СМИРНОВ) Николай Андреевич (1883 — ?), сайт «Magicpedia.Ru» (рос.)
  5. а б в г Weinberger, Sharon (20 вересня 2007). The Weird Russian Mind-Control Research Behind a DHS Contract. Wired. Процитовано 25 November 2014. (англ.)
  6. Архангелогородский В., «Он победил Абвер» (часть IV). // изд. газеты «Красная звезда». — 6 июля 2005 года. (рос.)
  7. Игорь Смирнов: его отец создал СМЕРШ (видео), 2010 г. (рос.)
  8. а б ПСИХОТЕХНОЛОГИИ Смирнова И. В. (рос.)
  9. A Subliminal Dr. Strangelove. Newsweek. 21 серпня 1994. Процитовано 25 November 2014. (англ.)

Джерела

  • Светлана Кузина // "Комсомольская Правда", 6 октября 1995 г. (рос.)
  • Вадим Челиков, Нинэль Логинова // "Московские Новости", № 12, 1994 г. (рос.)
  • «Большая биографическая энциклопедия», 2009 г. (рос.)

Посилання

Шаблон:Persondata