Відмінності між версіями «Верхня Угорщина»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Вилучення 9 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:q999030)
2. З 18 століття до 1918 року назва Верхня Угорщина була неофіційною. Проте її часто застосовували до території Угорського королівства вище Тиси та Дунаю, яка здебільшого відповідає сучасній Словаччині. Якщо мали на увазі цю територію, як регіон заселений словаками, то використовували назву Словаччина. Але якщо розглядали його як частину Угорського королівства, то могли використовувати «Верхня Угорщина». Словаки ж на називали всі землі поза Верхньою Угорщиною як «Нижня земля».
 
3. Після Першої світової війни було утворено [[Чехословаччина|Чехословаччину]], в межах якої опинилися території Верхньої Угорщини, населені здебільшого словаками, [[українці|українцями]] та [[угорці|угорцями]]. В широкому значенні Верхньою Угорщиною продовжували називати землі Словаччини та [[Закарпаття]]. Також назва «Верхня Угорщина» застосовувалася у вужчому значенні — до територій Південної Словаччини, в яких проживало багато угорців. 1938 року після Першого [[Віденський арбітраж|Віденського арбітражу]] Угорщина отримала назад частину земель верхньої Угорщини — південь Словаччини та Закарпаття. Проте після Другої світової втратила їх знову.
 
4. У сучасній Словаччині «Верхня Угорщина» розцінюється як прояв угорського [[ревізіонізм]]у. В Угорщині термін продовжує використовуватися у історичному, культурному та туристичному контекстах.

Навігаційне меню