Відмінності між версіями «Свійські тварини»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
{{Ana|Свійські тварини}}
'''Свійські тварини''' (наукове означення)<ref>[http://slovopedia.org.ua/30/53409/26093.html Словопедія СВІЙСЬКИЙ, ДОМАШНІЙ]</ref>&nbsp;— зоологічні [[Вид (біологія)|види]] тварин, що повністю або частково утримуються людиною, живуть з людиною та розводяться нею. Більшість з них були приручені доісторичною людиною, деякі ж приручаються тільки нещодавно (наприклад: [[страус]]).
'''Свійські тварини'''<ref>[http://slovopedia.org.ua/30/53409/26093.html Словопедія:
СВІЙСЬКИЙ, ДОМАШНІЙ
]</ref> (наукове означення)&nbsp;— зоологічні [[Вид (біологія)|види]], крім тварин сільськогосподарського призначення, що повністю або частково утримуються людиною.
 
Більшість свійських тварин належать до [[Хребетні|хребетних]]. Кількість видів свійських тварин у порівнянні з загальною кількістю видів тварин набагато менша.
Наймиліші «помічники» в хаті. {{розділити|[[Домашні тварини]] та [[Хатні тварини]]}}
 
'''Свійські тварини''' (загальне означення)&nbsp;— види тварин, що живуть з людиною та розводяться нею; більшість було приручено доісторичною людиною, деякі ж приручаються тільки нещодавно (наприклад: [[страус]]). Більшість свійських тварин належать до [[Хребетні|хребетних]] (з [[комахи|комах]]: [[бджола]], [[шовкопряд]]). Кількість видів свійських тварин у порівнянні з загальною кількістю видів тварин набагато менша. Найважливіші свійських тварини :
Найважливіші свійських тварини :
* з жуйних парнокопитних: [[велика рогата худоба]], [[вівця]], [[коза]], [[віл]], два види верблюдів, [[лама (тварина)|лама]], [[північний олень]], [[як]];
* з нежуйних парнокопитних: [[свиня]];
* з гризунів: [[кріль]] та його гібрид із зайцем&nbsp;— [[лепорид]];
* з птахів: [[курка]], [[цесарка]], [[фазан]], [[павич]], [[індик]], [[голуб]], [[гусак]], [[качка]], [[лебідь]], останнім часом [[страус]], декілька видів співочих птахів, [[папуга]] та ін.;
* з риб: [[золота рибка]], [[короп]], [[форель]].;
* з [[комахи|комах]]: [[бджола]], [[шовкопряд]].
Більшість свійських тварин приносять людині користь, даючи ій їжу (м'ясо, молоко, яйця, мед), сировину для одягу та взуття (шкіру, шерсть, пір'я, шовк), робочу силу для первезення людей і вантажів. Деякі види свійських тварин під впливом людини дуже змінили свої форми та якості.
 
== ПосиланняДжерела ==
* [http://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=196 Сайт присвячений свійським тваринам]
* [http://www.lips.zp.ua/naochniposibniki/540-naochni-tvarinr-ptahi.html Наочний посібник «СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ ТА ПТАХИ»]
Деякі тварини є [[синантроп]]ами, тобто зустрічаються скрізь, де є людина, і пристосовуються до найрізноманітніших кліматичних умов
 
== Примітки ==
{{Без джерел|дата=вересень 2008}}
{{reflist}}
 
 
 
[[Категорія:Хатні тварини|*]]
Анонімний користувач

Навігаційне меню