Відмінності між версіями «Слов'яносербський район»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
== Історична довідка ==
 
Історія заселення Слов'яносербщини пов'язана з появою в ХYI столітті на території між річками Луганню та Сіверським Дінцем сторожевих постів запорізького козацтва. Перша згадка про існування такого поста на місці теперешнього Слов'яносербська відноситься до [[1740]] року. Інтенсивне заселення цього краю припадає на 50-60 роки ХYIII століття. Сюди, на ще не займані плугом родючі землі, перебралися з дозволу російського уряду [[серби]], [[хорвати]], [[чорногорці]], [[болгари]], а також [[молдавани]] і [[поляки]], з яких сербські полковники Іван Шевич та райко Прерадович формували піші й кінні полки. Ці з'еднання мали охороняти південні кордони російської держави від наскоків турків і татар.
 
Територія між Луганню і Сіверським Дінцем почала називатися [[Слов'яносербія|Слов'яносербією]]. Слідом за військовими поселеннями в Слов'яносербію почали переселятися селяни з Харківської, Чернігівської, Курської і Смоленської губерній, а також торгові люди з різних країв Росії, яких вабили пільгові умови торгівлі.
 
З [[1753]] до [[1764]] року [[Слов'яносербія]] існувала як автономна одиниця з центром в місті [[Бахмут]] і підпорядковувалась Сенату і Російській Військовій Колегії. У зв'язку з реорганізацією сербських військових полків в 1764 році Слов'яносербія увійшла до складу Катеринославської провінції [[Новоросійська губернія|Новоросійської губернії]], а з [[1802]] року - в [[Катеринославська губернія|Катеринославську губернію]].
У [[1784]] році селище Підгірне, переведене до категорії міст і перейменоване в м. Донецьк, стає центром Донецького повіту.
 
УНаприкінці [[1882ХIХ століття]] роців рішеннямекономічному Кабінетужитті Слов'яносербщини спостерігається застій, проте розвивається [[Луганськ]]. З огляду на це Кабінет Міністрів Російськоїв імперії1882 центрроці повітуприйняв ізрішення про переведення повітного центру зі Слов'яносербська переведенов доперспективний [[Луганськ]]а, територіяз переселенням туди чиновництва. Територія повіту розширюється, та назва його залишається до [[1919]] року.
 
Слов'яносербський район було створено в [[1919]] році. В сучасних межах район існує з грудня [[1966]] року згідно з Указом Президії Верховної Ради Української РСР.
78 083

редагування

Навігаційне меню