Вікіпедія:Вікіфікатор: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
правопис
м (Захист на Вікіпедія:Вікіфікатор встановлено: важлива сторінка ([Редагувати=Дозволено тільки автопідтвердженим користувачам] (безстроко)
(правопис)
'''«Вікіфіка́тор»''' — це сценарій на [[JavaScript]], який обробляє виділений текст у вікні редагування статті згідно з деякими правилами [[Вікіпедія:Як редагувати статтю|вікі-розмітки]] і українською [[типографіка|типографікою]]. Вікіфікатор викликається другою кнопкою у [[тулбар|тулбарі]] вікна редагування. У випадку, якщо у вікні редагування статті немає виділеного тексту, вікіфікатор обробить весь текст.
 
На жаль, реалізація JavaScript ву деяких [[браузер]]ах (наприклад, [[Opera]] 7.0, [[Konqueror]] 3.2 та ін.) не дозволяє обробляти тільки виділений фрагмент. ВУ цьому випадку Вікіфікатор запитає дозволу на обробку всього тексту.
 
== Основні функції ==
Якщо ви використовуєте [[Internet Explorer]] або браузери, які використовують його «двигун», то Вікіфікатор можна викликати за допомогою комбінації клавіш Ctrl+Enter; щоб швидко відмінити дії, зроблені Вікіфікатором, можна натиснути на клавіатурі комбінацію Ctrl+Z.
 
ВУ браузерах, заснованих на [[Gecko]] (Galeon, [[Firefox]], [[Mozilla]], Netscape 6.x-7.x, SkipStone та інші), Вікіфікатор можна викликати комбінацією клавіш Alt+W.
 
== Дефіс, мінус і тире ==
 
== Лапки ==
Вікіфікатор спочатку перетворює всі [[лапки]] ву звичайні ("), а потім знову їх розставляє, але вже згідно з правилами набору українського тексту. Таким чином, спочатку замінюються на звичайні лапки наступні знаки:
* «
* »
Потім "звичайні" лапки перетворюються у «лапки-ялинки», а лапки всередині лапок у „лапки-лапки“.
 
Лапки після знаку «рівно» і весь текст всередині них Вікіфікатором не обробляється. Наприклад, не будуть оброблені лапки ув рядках: «border="0"», «width= "50%"» і т. п.
 
== Спеціальні символи ==
510

редагувань

Навігаційне меню