Відмінності між версіями «SCADA»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
148 байтів додано ,  6 років тому
нема опису редагування
м (Вилучив файл Scada_std_anim.gif, оскільки він був вилучений з Wikimedia Commons користувачем Ellin Beltz. Причина: Copyright violation, see commons:Commons:Licensing.)
[[Файл:Scada std anim no lang.gif|thumb|280px|Анімація роботи графічного інтерфейсу SCADA-системи]]
 
'''SCADA''' (скорочення від {{lang-en|Supervisory Control And Data Acquisition}}) — цим терміном позначаються великі, розподілені системи спостереження та керування. Системи SCADA використовуються для спостереження та керування хімічними, фізичними, або транспортними процесами.
 
 
== Розробники ==
У 90-х роках з'явилися системи SCADA, що працюють в середовищі Windows. Найвідоміші пакети Genesis 32 («Iconics», USA), Factory Suite («Wonder-ware», USA), Modicon Factory Link («US Data», USA), Genie («Advantech», USA), Cimplicity HMI («GE Fanuc Automation», Японія), WinCC («[[Siemens AG]]», Німеччина). У Росії розроблена система Trace Mode («AdAstra»). В 2014 році українська інжінірінгова[[інжиніринг]]ова компанія «НіК» представила свою інноваційну розробку&nbsp;— HMI/SCADA систему «PowerSyS»<ref>[http://nik.net.ua/ru/category/HMI/SCADA-PowerSyS HMI/SCADA PowerSyS]</ref> Такі системи забезпечують: наочну інформацію про хід виробництва, відображення стану приводів і технологічного устаткування, деталізацію вибраних диспетчером частин процесу, розрахунок показників процесу в динаміці і виведення узагальненої інформації у вигляді графіків, таблиць або малюнків, розпізнавання передаварійних і аналіз аварійних ситуацій з рекомендаціями послідовності дій диспетчера, можливість управління виконавчими пристроями об'єкта з пульта диспетчера, створення архіву аварій, подій і поведінки процесу в часі, захист від недозволеного доступу до збору інформації і управління.
 
== Див. також ==
55 095

редагувань

Навігаційне меню