Відмінності між версіями «Ташань»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
1501 байт додано ,  6 років тому
м (стильові правлення)
 
З середини XVIII століття Ташань переходить до рук іншого князя (є версія, що він виграв Ташань у карти) Горчакова Констянтина Олександровича.
 
<nowiki>-----------------------------------</nowiki>
 
Виписка з книги "Шляхи, що примикають до Києва, і лінії північній частині області" В. В. Морачевського, Б. Г, Карпова та І. М. Малишевої (Розділ IX):
 
" В  8 верстах  отсюда к юго-западу, но уже на противоположном  берегу р. Супоя и уже в  пределах  Переяславского уезда лежит  волостное село Ташань (или Китай-Городище) с  наседением  около 1,5 тыс. душ. Возле села и далее по направлению к  западу, к  течению р. Трубежа видны остатки древнего вала, защищавшего город  Переяславль с  северной стороны. "Нынешнее местечко Ташань—говорит Максимович — еще в  прошлом  (XVIII) столетии называлось Городищем. Вез  сомнения это один из  древнейших  украинских  городов". В  годы освобождения крестьян  Ташань принадлежала кн. Ник. Павл. Голицыну, владевшему здесь 17 тыс. дес."
 
<nowiki>-------------------------------------------</nowiki>
 
В селі Ташань в [[1930]] році було 368 дворів і проживало 2202 мешканці. Того ж року в селі був організований колгосп імені Комінтерну, при цьому розкуркулено 3 заможні селянські сім'ї. За обидва голодоморні роки вціліли всі записи у книгах реєстрації актів про смерть по сільській раді, що дає змогу назвати убитих голодом поіменно. Це 358 чоловік, 309 людей комуністи убили у [[1933]] році. Загальна кількість жертв - 900 чол. Пояснюється така велика розбіжність тим, що сільська рада фіксувала далеко не кожну смерть у селі. Дехто стверджує, що це робилося свідомо на виконання вказівок вищої влади. Убитих голодом ховали на сільському кладовищі<ref>[http://web.archive.org/web/20130925094429/http://www.memory.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/1090/19.pdf Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років]</ref>.

Навігаційне меню