Відмінності між версіями «Вратислав ІІ»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
 
Незважаючи на службу імператору, Вратіслав підтримував добрі стосунки з папством. Тим не менш, Григорій відмовився надати йому дозвіл на використання літургії слов'янською мовою.
 
== Внутрішня політика ==
 
Протягом усього свого правління Вратіславу доводиться боротися з молодшими братами, особливо з Яромиром, який став єпископом Праги (з 1068). Особливу увагу князь приділяв Моравії. Розділивши на 2 частини, Вратіслав віддав її як удільні князівства молодшим братам Конраду і Оте. Також домігся в 1063 створення Оломоуцьського єпископства.
 
Свою резиденцію Вратіслав переніс з Градчан в Вишеград. Проводив зовнішню політику, в значній мірі засновану на укладенні вигідних шлюбних союзів. Першою його дружиною була угорська принцеса Адельгейда. Після її смерті Вратіслав одружується вдруге на польській принцесі Сватава, однак це не призвело до поліпшення складних польсько-чеських відносин; на кордоні між двома країнами тривали збройні зіткнення. У 1071 році імператор Священної Римської імперії Генріх IV, васалами якого були і Чехія, і Польща, запросив Вратислава і польського короля Болеслава II в Мейсен, де змусив їх укласти мир. Втім, незабаром Болеслав влаштував набіг на Чехію, і Генріх збирався організувати похід проти Польщі в 1072 році, чому, втім, завадили внутрішньонімецькі обставини.
 
Вратіслав помер від рани на полюванні 14 січня 1092 після царювання тридцяти років. Він був похований в соборі Святого Петра і Павла, у Вишеграді.
32

редагування

Навігаційне меню