Віктор (Бедь): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Рядок 138: Рядок 138:
[[Категорія:Доктори богослов'я]]
[[Категорія:Доктори богослов'я]]
[[Категорія:Випускники юридичного факультету Львівського університету]]
[[Категорія:Випускники юридичного факультету Львівського університету]]
[[Категорія:Єпископи УАПЦ]]

Версія за 18:46, 14 серпня 2015

Віктор Васильович Бедь
Псевдо єпископ Віктор (Бедь)
Народився 5 травня 1964(1964-05-05) (59 років)
м. Тячів - смт. Тересва, Закарпатська область, УРСР
Громадянство Україна
Національність українець
Місце проживання м. Ужгород, Закарпатської області
Діяльність адвокатура, вища духовна і вища світська освіта, наука
Alma mater юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий ступінь доктор богословських наук, доктор філософії, кандидат юридичних наук
Вчене звання професор
Посада народний депутат України[1]
Партія НРУ, 1989 - 1992, ХДПУ, 1993-1996, в наш час[коли?] позапартійний
Конфесія Православ'я
Сайт uuba.org.ua

Україна Народний депутат України
1-го скликання
15 травня 1990 10 травня 1994

Єпископ Карпатський Віктор (в миру Ві́ктор Васи́льович Бедь); 5 травня 1964, місто Тячів Закарпатська область, УРСР)  Єпископ Карпатської єпархії УАПЦ — український державний і релігійний діяч, народний депутат України 1-го скликання. Доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор, академік. Державний службовець першого рангу (у відставці). Член Національної Спілки журналістів. Член Асоціації адвокатів України. Член Асоціації правників України.

Біографія

Народився 5 травня 1964 р. у м. Тячів Закарпатської області в сім'ї інженерів Василя Івановича і Катерини Кирилівни.[2]

Дитячі роки архімандрита Віктора пройшли на Закарпатті, в робітничому селищі Тересва Тячівського району. Тут закінчив середню школу і дістав перший трудовий досвід, працюючи протягом 1981–1982 рр. столяром Тересвянського деревообробного комбінату тресту «Закарпатліс».

З 1982 по 1983 р. навчався на відділенні правознавства Київського технікуму готельного господарства, а з 1983 р. став студентом юридичного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка, який закінчив із відзнакою у 1988 р.

Після закінчення університету Віктор Васильович до 1994 р. працював у Закарпатській обласній колегії адвокатів на посадах стажиста адвоката (1988 р.), а відтак, з 1989 р. — адвокатом Тячівської, а згодом Ужгородської районних юридичних консультацій.

Одночасно у 1992 році Віктор Бедь засновує адвокатське бюро (об'єднання) «Срібна Земля» (м. Ужгород), президентом якого є і сьогодні.

У жовтні 1992 р. також започатковує видання тижневої газети «Срібна Земля» — однієї з перших націонал-демократичних газет на Закарпатті. Впродовж сімнадцяти років Віктор Васильович є незмінним шеф-редактором тижневика, під його керівництвом зросла ціла плеяда молодих журналістів та головних редакторів ЗМІ.

Не полишаючи праці, В. Бедь продовжує вчитися і здобуває ще кілька вищих освіт за освітньо-кваліфікаційними рівнями: магістра фінансів (2002 р.), магістра психології (2002 р.), магістра богослов'я (вища духовна освіта, — 2005 р.) та магістра богослов'я, викладача вищого навчального закладу (2010 р.)

Наприкінці 80-х — початку 90-х років минулого століття брав активну участь у національно-патріотичних змаганнях за здобуття державної незалежності України. Був одним із співзасновників та лідерів Народного Руху України за перебудову на Закарпатті. З 1989 по 1991 р. обирався головою Тячівської районної організації, а з січня 1991 по травень 1992 р. — головою Закарпатської крайової організації НРУ, та з 1990 по 1992 р. — членом Центрального Проводу та Великої Ради Руху. Після реорганізації НРУ на IV з'їзді в політичну партію, в грудні 1992 року, добровільно припинив членство в організації, оскільки сповідував християнсько-демократичні цінності.

У 1992 році виступив співзасновником та очолив Християнсько-народну спілку Закарпаття, головою якої є і сьогодні.

На березневих виборах 1990 р. обраний народним депутатом України від Тячівського мажоритарного виборчого округу № 176 Закарпатської області. У Верховній Раді України Віктор Васильович був одним із співзасновників і членом антикомуністичної опозиції «Народна Рада» та відповідальним секретарем її радикальної фракції під головуванням В'ячеслава Максимовича Чорновола, входив до складу Комітету Верховної Ради України з питань діяльності правоохоронних органів і правопорядку, а згодом — Комітету з питань державної безпеки і оборони.

У 1991–1992 рр. був членом Комісії Президії Верховної Ради України з питань реорганізації органів Комітету державної безпеки у Службу безпеки України.

Протягом 1990–1992 рр. обирався секретарем Тимчасової Слідчої Комісії Верховної Ради України з розслідування причини аварії на Чорнобильській АЕС та з 1990 по 1994 р. — членом Конституційної Комісії України та її робочої групи.

Восени 1990 року на знак солідарності та недопущення застосування силових методів щодо протестуючих студентів народний депутат України Віктор Бедь взяв безпосередню участь у політичній акції-протесті студентського голодування в місті Києві, оголосивши голодування.

В. В. Бедь є співавтором низки законопроектів, зокрема Акту про проголошення державної незалежності України, Декларації про державний суверенітет України, Про міліцію, Про Збройні Сили, Про прикордонні війська, Про судоустрій, Про адвокатуру, Про службу безпеки України, Про прокуратуру, Про свободу совісті та релігійні організації тощо.

У 1990–1994 рр. обирався депутатом Тячівської міської ради, в 1994–1998 рр. — депутатом Ужгородської міської ради, а з 2003 по 2006 рр. — членом виконавчого комітету Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Віктор Бедь понад п'ятнадцять років вів активну громадську діяльність на ниві адвокатури: в 1993–1994 рр. обирався віце-президентом Спілки адвокатів України, а з 2003 по 2006 р. — головою Закарпатського відділення Спілки адвокатів України (членство в якій припинив за власним бажанням у 2006 році).

Протягом 2003–2006 рр. Віктор Васильович очолював також Закарпатську обласну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та був членом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України.

У 2005 році обирався головуючим на III з'їзді адвокатів України, що проходив у Києві у два етапи за участю понад 600 делегатів та прийняв важливі рішення з питань розвитку і утвердження адвокатського самоврядування.

Віктор Бедь є одним із співзасновників Асоціації адвокатів України, створеної у 2006 р. До 2008 р. він обіймав посади президента, в подальшому віце-президента, а нині є членом Наглядової ради ААУ.

Упродовж 2002–2009 років Віктор Васильович незмінно очолював Закарпатський обласний осередок Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Наразі обраний його Почесним головою.

З благословіння Блаженнійшого Володимира (Сабодан), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви 24 жовтня 2004 р. Преосвященнійшим Агапітом (Бевциком), єпископом Мукачівським і Ужгородським, рукоположений в сан диякона, а 8 жовтня 2006 р. — в сан священика (ієрея) з подальшим возведенням 24 травня 2007 р. в сан протоієрея.

20 березня 2010 року, з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодан) в Храмі монастиря святої Феодори міста Салоніки (Греція), протоієрей Віктор Бедь прийняв чернечий постриг, який здійснив Святійший Анфім, Митрополит Солунський Елладської Православної Церкви з нареченім в ім'я — ієромонах Віктор з подальшим возведенням, під час вечірні, в сан архімандрита.

Свої знання, професійний та життєвий досвід архімандрит Віктор (Бедь) щедро передає молодшим поколінням правознавців та богословів, викладаючи у вищих навчальних закладах рідного Закарпаття. Починаючи з 1991 р., він проходить шлях від старшого викладача Ужгородського державного університету (нині національного), доцента, завідувача кафедрою Ужгородського інституту інформатики, економіки і права (нині Закарпатського державного університету), професора, директора Закарпатського інституту МАУП — до очільника вищих навчальних закладів: з 2002 року донині є ректором Ужгородської Української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія (вищий духовний навчальний заклад УПЦ) та Карпатського університету імені Августина Волошина (вищий навчальний заклад МОН МС України), головою Спеціалізованої вченої ради УУБА із захисту докторських дисертаційних досліджень.

На базі Академії та університету вперше в Україні, за ініціативою та безпосередньою участю професора, архімандрита Віктора (Бедь) з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодан), створено духовно-навчально-науковий комплекс «Ужгородська Українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія — Карпатський університет імені Августина Волошина», що дає можливість майбутнім богословам одночасно здобувати вищу духовну та вищу світську освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра та магістра. У вересні 2012 року, з благословення блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, архімандрит Віктор (Бедь В. В.) обраний президентом новоствореної Міжнародної академії богословських наук (наукової установи).

Займаючись науковою та науково-педагогічною діяльністю, архімандрит Віктор (Бедь) здобу ряд наукових ступнів та вчених вань. Зокрема:

  • В 1998 році захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь доктора філософії (в галузі права) (Спеціалізована вчена рада Міжнародного відкритого університету, США та Міжнародної академії управління персоналом, Україна).
  • В 1999 році захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук, спеціальність — юридична психологія (Спеціалізована вчена рада Національної академії внутрішніх справ України та рішення президії Вищої атестаційної комісії України).
  • У 2010 році захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь доктора богословських наук (Міжвузівська Спеціалізована вчена рада Української Православної Церкви).
  • У 2011 році захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь доктора юридичних наук (Спеціалізована вчена рада Інституту законодавства Верховної Ради України та рішення президії Вищої атестаційної комісії України).
  • В 1999 році здобув вчене звання професора права (Міжнародна кадрова академія та Міжрегіональна академія управління персоналом).
  • У 2000 році обраний членом-кореспондентом Міжнародної кадрової академії.
  • У 2003 році здобув вчене звання доцента права (Міністерство освіти і науки України).
  • У 2003 році здобув вчене звання професора державного та канонічного права (Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви).
  • У 2009 році обраний дійсним членом (академіком) Академії природничих наук, Німеччина.
  • У 2009 році обраний почесним академіком Міжнародної академії козацтва.
  • У 2012 році обраний дійсним членом (академіком) Міжнародної академії богословських наук.

Як науковець архімандрит Віктор (Бедь) опублікував понад 250 наукових праць, видав три навчальні посібники (зокрема під грифом Міністерства освіти і науки України), одну монографію та десятки навчально-методичних матеріалів у галузі богослов'я, теорії держави і права, історії держави і права України, конституційного, кримінального та адміністративного права, канонічного права, кримінології, юридичної психології та фінансів.

Під його керівництвом успішно підготовлено чотирьох докторів права, сім докторів богослов'я та двох кандидатів богослов'я.

4 червня 2009 року професор, архімандрит Віктор (Бедь) обраний дійсним членом (академіком) Європейської академії природничих наук (Німеччина).

20 жовтня 2008 року наказом по МОН України за № 941 професор, архімандрит Віктор (Бедь) з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодан) введений від Української Православної Церкви до складу новоствореної громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.

Розпорядженням Блаженнійшого Митрополита Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви від10 червня 2011 року за № 687 архімандрит Віктор (Бедь) призначений Уповноваженим Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки. В цьому ж році включений до складу робочої групи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з підготовки питання щодо визнання на державному рівні дипломів про вищу духовну освіту, наукові ступені та атестатів про вчені звання, що видаються вищими духовними навчальними закладами, як одного із ініціаторів її створення.

За громадську, професійну, науково-педагогічну та духовно-просвітницьку діяльність нагороджений рядом медалей та орденів Української Православної Церкви, Російської Православної Церкви та Елладської Православної Церкви, відзнакою Президента України, відзнаками, почесними грамотами і подяками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Спілки адвокатів України, Асоціації адвокатів України, Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури України при Кабінеті Міністра України, Асоціації вищих навчальних закладів України недержавної форми власності, Міжнародної кадрової академії, Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації тощо.

Додаткова інформація

Виховує двох синів: Віктора (1993 р.н.) та Юліана (1995 р.н.), студентів юридичного факультету Карпатського університету імені Августина Волошина.

Джерела

  1. http://static.rada.gov.ua/zakon/new/NEWSAIT/DEPUTAT1/spisok1.htm
  2. БЕДЬ Віктор Васильович ПРЕЗИДЕНТ АДВОКАТСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ АДВОКАТСЬКЕ БЮРО СРІБНА ЗЕМЛЯ