Відмінності між версіями «Так чинять усі»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
вікіфікація, оформлення, правопис
(вікіфікація, оформлення, правопис)
'''Так чинять усі, або школа для закоханих''' ({{lang-it|Così fan tutte, ossia La scuola degli amanti}}), відоміша під скороченою назвою&nbsp;— '''«Так чинять усі»'''<ref>Слід зазначити, що іт. слово ''tutte'' є множиною жіночого роду, отже можливий і якоюсь мірою точнішим, хоча й менш лаконічним, є переклад «так чинять усі жінки». Зустрічається також переклад, максимально наближений до російської&nbsp;— «так поступають усі»</ref>&nbsp;— опера {{[[В. А. Моцарт}}]]а, [[KV]] 588, у двох діях на лібрето [[Лоренцо да Понте]], жанр опери автором позначено як «весела драма» ({{lang-it|dramma giocoso}}).
 
== Створення і прем'єри ==
Спочатку замовлення на оперу призначалося для [[Антоніо Сальєрі]], який, вже почавши роботу, незабаром відмовився від неї. Потім у серпні 1789 року замовлення від імператора [[Йосип II|Йосипа II]], натхненного берлінським успіхом [[Весілля Фігаро (опера)|«Весілля Фігаро»]], було запропоновано Моцарту. Приводом для лібрето стала скандальна історія, що відбулася у Відні незадовго до цього. Моцарту був запропонований досить великий гонорар (200 [[Дукат (монета)|дукатів]]), і Моцарт не мав можливості відмовитися.
 
Прем'єра відбулася у Віденському Бургтеатрі [[26 січня]] [[1790]] року. Опера була прийнята холодно і представлена лише 10 разів. У прем'єрі брали участь Адріана Ферранезе (Фйорділіджі) Луїза Вільньов (Дорабелла), Франческо Бенуччі (Ґульєльмо), Вінченцо Кальвезі (Феррандо), Франческо Буссані (дон Альфонсо) і Доротея Буссані (Деспіна). За життя Моцарта опера виконувалася тільки ву [[Відень|Відні]] і ву [[Прага|Празі.]].
 
== Дійові особи ==
111 753

редагування

Навігаційне меню