Відмінності між версіями «Id Tech 3»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
4163 байти додано ,  5 років тому
нема опису редагування
м
|сайт =
}}
'''Id Tech 3''' (Друга назва '''Quake III Arena engine''') - це [[Гральний рушій|ігровий рушій]], розроблений программістом [[Джон Кармак|Джоном Кармаком]] з компанії [[id Software]]. Вперше цей рушій був використаний в ігрі [[Quake III Arena]], яка була розроблена в 1999 році. З часом він використовувався в інших іграх (Наприклад, в [[Medal of Honor: Allied Assault]] та [[Soldier of Fortune II: Double Helix]]). Конкурував з [[Unreal Engine]]. Наступником Id Tech 3 є [[Id Tech 4]].
==Історія==
Рушій був створений програмістом Джоном Кармаком з нуля і використовувався в грі [[Quake III Arena]], що вийшла в 1999 році.
 
Спочатку движок носив ім'я Quake 3 Engine, проте з розробкою нового движка компанії [[id Software]], [[id Tech 4]] і переходом на іншу схему найменування розроблених движків, його стали називати id Tech 3. Движок id Tech 3 не базується на [[id Tech 2]] і був написаний з нуля. На момент виходу першої гри на даній технології, конкурентами рушія на ринку вважалися [[Unreal Engine]] першої та другої версії і перші версії движків [[Lithtech]].
===Відкриття початкових кодів і модифіковані версії===
Після успішних років комерційного ліцензування, на [[QuakeCon 2005]], [[Джон Кармак]] заявив, що незабаром станеться відкриття початкових кодів [[Quake III]] під ліцензією [[GNU GPL]] версії 2; відкриття початкових кодів рушія стало традицією компанії: раніше точно так само були відкриті вихідні коди попередніх рушіїв фірми. 19 серпня 2005 були опубліковані вихідні коди движка гри (версія 1.32). Вихідний код можна завантажити з офіційного FTP-сервера.
 
Движок id Tech 3 безліч разів піддавався різним удосконаленням: як сторонніми компаніями, які ліцензування його для своїх проектів у той час, коли він був доступний у продажу, так і програмістами-ентузіастами - після відкриття вихідних кодів. Так, було випущено безліч так званих ФОРКОМ і модифікованих версій рушія. Один з рушіїв, заснованих на Quake 3 Engine - CRX, задіяний в безкоштовних шутерах [[Alien Arena]]. Група розробників [[Icculus]] також заявила про адаптацію движка гри для різних платформ і внесення нових можливостей. Розвивається проект [[ioquake3]].
 
Серія ігор [[Call of Duty]] (і ще кілька ігор, в числі яких [[Quantum Of Solace]]) використовують модифіковану версію движка id Tech 3, створену [[Infinity Ward]] і названу [[IW Engine]]. За деякою інформацією, ще один движок - [[Treyarch NGL]], що використовувався в декількох іграх компанії [[Treyarch]], також заснований на движку [[Quake 3]].
 
 
У версії движка, що вийшла в 2005 році разом з вихідним кодом під ліцензією GNU General Public License, була відсутня велика частина програмного коду, який відповідав за роботу з файлами формату MD4, відповідальних за скелетную анімацію. Передбачається, що id Software так і не закінчила розробку даного формату, хоча майже всі ліцензіати движка отримали свої власні системи скелетної анімації з того, що було зроблено. Компанія Ritual Entertainment використовувала можливості анімації MD4 в грі Heavy Metal: FAKK², самостійно допрацювавши у власному SDK базову підтримку MD4. Підтримка MD4 для id Tech 3 пізніше була доопрацьована людиною з псевдонімом Gongo (докладніша інформація про це файловому форматі присутній на його сайті).

Навігаційне меню