Гвельфи і гібеліни: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Рядок 4: Рядок 4:


== В архітектурі ==
== В архітектурі ==
Належність аристократичної родини до партії ґвельфів або ґібелінів часто позначалася на архітектурі їх палаців, оборонних веж, мурів та інших фортифікаційних споруд. А саме, на формі [[Мерлон|мерлонів]] - зубців (виступів), які завершували ці споруди. [[Мерлон]]и на будівлях ґібелінів мали форму ''ластівчиного хвоста'' (з роздвоєним завершенням і вузькими щілинами бійниць), в той час як ґвельфи надавали їм прямокутної форми.
Належність аристократичної родини до партії ґвельфів або ґібелінів часто позначалася на архітектурі їх палаців, оборонних веж, мурів та інших фортифікаційних споруд. А саме, на формі [[Мерлон|мерлонів]] - зубців (виступів), які завершували ці споруди. [[Мерлон]]и на будівлях ґібелінів мали форму ''ластівчиного хвоста'' (зубці з роздвоєним завершенням і вузькими щілинами бійниць), в той час як ґвельфи надавали їм прямокутної форми.


<gallery>
<gallery>

Версія за 01:53, 8 березня 2016

Ґвельфи (італ. guelfi, нім. Guelfen / Welfen) — політичне угруповання в Італії 12 — 15 столітті, яке боролося проти намагань імператорів «Священної Римської Імперії» утвердитися на Апеннінському півострові. Підтримували Папу римського і прагнули республіканського ладу. Ворогували з ґібелінами.

Ґібеліни (італ. ghibellini, нім. Ghibellinen / Waiblinger) — політичне угруповання, прихильне до німецьких імператорів і аристократичної форми правління. З середини XIII століття ґібеліни боролися з гвельфами.

В архітектурі

Належність аристократичної родини до партії ґвельфів або ґібелінів часто позначалася на архітектурі їх палаців, оборонних веж, мурів та інших фортифікаційних споруд. А саме, на формі мерлонів - зубців (виступів), які завершували ці споруди. Мерлони на будівлях ґібелінів мали форму ластівчиного хвоста (зубці з роздвоєним завершенням і вузькими щілинами бійниць), в той час як ґвельфи надавали їм прямокутної форми.

Згодом в Італії ґібелінами почали називати й самі мерлони. Саме таку форму мають зведені італійськими зодчими кремлівські споруди Московії.

В літературі

Про боротьбу ґвелфів та ґібелінів писали в своїх літературних творах такі автори:

Посилання