Сингл: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
36 байтів додано ,  6 років тому
категоризація
Немає опису редагування
(категоризація)
{{Мовні помилки|дата=грудень 2015}}
{{Без джерел|дата=квітень 2008}}
{{Категоризувати|дата=грудень 2015}}
}}
{{otheruses}}
== Формати синглів ==
=== Вінілові ===
 
Найпопулярнішим і традиційним форматом синглу є [[грамплатівка]] розміром 18 [[сантиметр]]ів зі швидкістю обертання 45 обертів за хвилину (тому їх називають «сорокап'ятками»). Цей формат з'явився у [[США]] в [[1949]] році. Спочатку він продовжував концепцію уже існуючих на той час вінілових платівок зі швидкістю 78 об./хв. Однак з розвитком формату [[грамплатівка|довгограючих платівок]], сингли стали маркетуватися як попередники випуску повних альбомів нових пісень (особливо в популярній музиці). З [[1957]] року більшість американських [[лейбл]]ів стали випускати сингли винятково у форматі 45 об./хв.
 
 
=== Компакт-диски ===
 
В другій половині [[1980]]-х рр. стали випускатися сингли на [[компакт-диск]]ах. Як правило, їхня композиція повторювала компакт-диск доповнювала вінілові ''максі-сингли''. Такі сингли сягають іноді до 60 хвилин звучання. Вони також дозволяють включати [[відеокліп]]и (перші сингли з відеокліпами з'явилися в [[1988]] році). На початку [[2000]]-х рр. у [[Великобританія|Великобритании]] було введено регламентацію формату синглів на компакт-дисках: щоб вважатися ''синглом'' (для обліку в [[хіт-парад]]ах) компакт-диск повинен мати максимум дві-три композиції загальною тривалістю звучання не більше 20 хвилин. Це змушує [[лейбл]]и випускати сингли з безліччю [[ремікс]]ів вроздріб. Сингл бі́льших обсягів, як і у випадку з вінілом, прийнято називати максі-синглами (''CD Maxi-Single''). Також виходять сингли на компакт-дисках розміром 8,9 см (3,5 дюйми), як правило, лише з однією піснею.
 
=== Інші формати ===
 
Сингли також короткий час (у 1980-і рр.) виходили дуже обмеженим тиражем на [[компакт-касета]]х і лазерних дисках. Нині{{коли}} існують ''[[DVD]]-сингли'', головною відмінністю яких є наявність [[відеокліп]]у і поліпшена якість звучання.
 
== Сучасний стан ==
 
З початку 1990-х рр. сингли втратили своє значення і тепер випускаються або для [[ді-джей|ді-джеїв]], або для колекціонерів, шанувальників того чи іншого виконавця. У певний період сингли становили інтерес з погляду наявності на них унікальних композицій і версій, що не зустрічаються більш ніде. З усе більш зростаючою практикою випуску всіляких антологій, збірок і доповнених видань альбомів на [[компакт-диск]]ах, цінність вінілових синглів різко знижується.
 
[[Категорія:Сингли]]
[[Категорія:Типи музичних альбомів]]
[[Категорія:Звукозапис]]

Навігаційне меню