Апаратура радіокерування моделями: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
оновлення даних
Немає опису редагування
(оновлення даних)
[[Файл:Sender4.jpg|міні|праворуч|Передавачі системи керування моделями різних виробників|275x275px]]
'''Апаратура радіокерування моделями''' — це комплекс компонентів, що використовують для [[Радіоуправління|дистанційного керування]] моделями.
ТакаВикористовується для керування радіомотелями та [[БПЛА]]. Раніше така апаратура відноситьсявідносилася тільки до сфери технічної творчості (хобі), її використаннявикористовували передбачене тількивиключно для аматорського та спортивного моделізму.
 
== Складові ==
Принцип дії апаратури для моделейрадіокерування істотно відрізняється від тих, що використовують для радіокерованих іграшок ([[Дискретність|дискретної]] дії). Модельна апаратура пропорційного радіокерування, діє таким чином, що кожен повільний рух ручки курування передавача, аналогічно повторюється важелем відповідної рульової машинки (виконавчий механізм) на борту моделі. Це означає що, пілот може плавно, з потрібною швидкістю і на будь-який кут повертати колеса, кермо повороту або висоти, а також змінювати оберти двигуна на моделях.
 
До складу системи керування входить:
Зазвичай апаратура забезпечує радіус дії більший, ніж відстань можливого візуального контакту пілота з моделлю (це близько 100 м). Системи керування, що працюють в діапазоні 2,4 ГГц забезпечують надійний зв’язок до 800 метрів по землі, та до 2000 м для літаючих моделей.
 
'''=== Типи та компонування''' ===
 
За зовнішнім компонуванням, передавачі бувають трьох типів: у вигляді підвісного великого пульта (т.з. «парта») ; компактного ручного пульта; пістолетного компонування.
Підвісний пультовий передавач поширений в основному в Європі. При керуванні моделлю, його підвішують на ремінь за дві спеціальні металеві скоби, пілот тримає ручки управління двома (трьома) пальцями спираючись руками на передавач. Для більшої зручності такий передавач ще вставляють у спеціальну підставку-столик. Такі передавачі виготовляють фірми Grauper, Robe, Multiplex, Jeti.
 
Для керування авіамоделями прийнято чотири варіанти розміщення каналів на ручках передавача. Ці варіанти називають mode 1,2,3,4. Найбільш поширеним варіантами є mode 1 і mode 2. Варіант mode 1 умовно можна назвати американський а mode2 європейський. Кожен пілот вибирає зручний собі варіант з урахуванням зручності , звичок (напр. шульга), школи.
В більшості передавачів (особливо комп'ютерних) є можливість встановити потрібний варіант «mode», але при покупці системи ,варто уточнити у продавця чи є така можливість, або який варіант керування у даного передавача.<br />'''Частоти'''
 
=== Частоти ===
Є кілька прийнятих радіоапазонів, на яких працюють системи керування моделями. У Європі поширені основні діапазони частот 27 МГц, 35 МГц і 40 МГц, що часто зустрічаються апаратури на 72 МГц прийнятих в США та Азії. Кожен з цих діапазонів ділиться на свої канали, що дозволяє збільшити число одночасно працюючих передавачів. Канал задається змінним кварцовим резонатором певної робочої частоти в передавачі.
 

Навігаційне меню