Теза: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
55 байтів додано ,  6 років тому
м
нема опису редагування
мНемає опису редагування
'''Те́за''', тезис ({{lang-el|θέσις}}) — Це слово має грецьке походження. У перекладі на українську мову «thesis» означає думка, наукове положення. Отже,  ''тези - — це'' дуже чітко і коротко сформульовані основні положення наукової роботи, доповіді, повідомлення, статті. Значення таких положень у тому, що весь великий, а іноді і громіздкий матеріал дається у вигляді коротких, послідовних формулювань. По суті справи, тези - — це невелика і досить ємна наукова стаття, яка є основою для повідомлення, лекції чи доповіді. Зазвичай їх публікують у спеціальних збірниках для конференцій. Невеликий обсяг - — це те, чим тези відрізняються від інших видів наукових робіт.
 
багатозначний [[термін]], який залежно від [[контекст]]у може означати:
 
* Положення, що коротко й чітко формулює основну [[ідея|ідею]] чого-небудь або провідне [[завдання]], що стоїть перед кимось.
* '''Теза''' — слово, що має декілька значень. Це  — положення, висловлень у статті чи книзі, яке треба довести. Це (за філософією Гегеля)  — вихідний пункт процесу розвитку, перший ступінь тріади (теза, антитеза, синтез). Це (у множині)  — коротко сформульовані основні положення доповіді, лекції, статті.
* '''Тези''' — коротко сформульовані основні [[положення]] доповіді, [[лекція|лекції]], [[стаття|статті]] тощо.
* У [[Логіка|логіці]] — складова частина доведення; положення, істинність якого треба довести.
{{ВП-портали|Філософія}}
{{DEFAULTSORT:Теза}}
 
{{phil-stub}}
 
[[Категорія:Філософські терміни]]
131 431

редагування

Навігаційне меню