Відмінності між версіями «Гросмейстер (шахи)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
(дтв. СО)
Коли ФІДЕ реорганізувалася після [[Друга Світова Війна|Другої Світової Війни]] вона прийняла правила з приводу нагороди шаховими титулами. Титули були присуджені за рішенням Генеральних Зборів ФІДЕ і Арбітражного Комітету. ФІДЕ вперше нагородила титулом гросмейстера [[1950]]-го року 27 шахістів. Цими шахістами були:
 
* Найкращі гравці цього часу: чемпіон світу [[Михайло Ботвинник]], і ті, хто кваліфікувався до [[Турнір Кандидатівпретендентів|Турнірутурніру Кандидатівпретендентів]] у 1950 роціроку: [[Ісаак Болеславський]], [[Ігор Бондаревський]], [[Давид Бронштейн]], [[Макс Ейве]], [[Рубен Файн]], [[Сало Флор]], [[Пауль Керес]], [[Котов Олександр Олександрович (шахіст)|Олександр Котов]], [[Андор Лілієнталь]], [[Мігель Найдорф]], [[Самуель Решевський]], [[Василь Смислов]], [[Гідеон Штальберг]] і [[Ласло Сабо]].
* Шахісти, які пішли із шахів, але були гравцями світового класу на піці своєї кар'єри: [[Йосип Бернштейн]], [[Олдржих Дурас]], [[Ернст Ґрюнфельд]], [[Борислав Костіч]], [[Григорій Левенфіш]], [[Ґеза Мароці]], [[Жак Мізес]], [[В'ячеслав Рагозін]], [[Акіба Рубінштейн]], [[Фрідріх Земіш]], [[Ксавери Тартаковер]] і [[Мілан Відмар]].
 
=== Положення 1953 року ===
[[Юхим Боголюбов|Юхима Боголюбова]] не було введено до класу гросмейстерів і він не отримував титул до 1951 року, коли на арбітражному комітеті ФІДЕ проголосували 13 «за», 8 «проти» і 5 утримались. [[Югославія]] підтримувала введення титулу, на відміну від інших комуністичних країн. За новими правилами титул Міжнародногоміжнародного гросмейстера ФІДЕ отримали:
# Чемпіон світу.
# Майстри, які мають абсолютне право грати в [[Турнір Кандидатівпретендентів|Турнірі кандидатівпретендентів]] або будь-які шахісти, які замінюють відсутнього суперника і заробляють як мінімум 50% рахунок.
# Переможці міжнародного турніру, що відповідають вказаним нормам і будь-які шахісти, що вигравали такі турніри за попередні чотири роки. Турнір має бути як мінімум з одинадцятьма колами та сімасімома або більше гравцями.
# Гравець, що демонструє здатність бути рівним з трьома першими шахістами в міжнародному турнірі або матчі. Такі титули повинен схвалити Комітет кваліфікації з підтримкою як мінімум п'яти членів.
 

Навігаційне меню