Відмінності між версіями «Скандинавський півострів»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
доповнення
м
(доповнення)
Найвища точка [[Гальхепігген]] (територія Норвегії) — 2469 м. Ці гори також мають найбільший [[льодовик]] материкової Європи, [[Йостедалсбрин]]. Приблизно чверть півострова лежить на північ від [[Північне Полярне коло|Полярного кола]], найпівнічнішою точкою є мис [[Нордкин]]. Клімат півострова варіюється від субарктичного до помірного морського на півдні і південному заході<ref name="arclimate">[http://www.utexas.edu/depts/grg/kimmel/GRG301K/grg301kkoppen.html Glossary of American climate terminology in terms of Köppens classification]</ref>.
 
На півострові багато [[озеро|озер]], більшість з яких має льодовикове походження. Найбільші озера&nbsp;— [[Венерн]] (5650 км²), [[Веттерн]] (1900 км²) і [[Меларен]] (1140 км²). [[Річка|Річок]] також багато. Річки, що беруть початок на західних схилах гір, повноводні, але мають незначну довжину. Річки, що беруть початок на східних схилах гір, значно довші. Найбільші річки&nbsp;— [[Гломма]] (611 км), [[Турнеельвен]] (510 км), [[Умеельвен]] (467 км), [[Онгерманельвен]] (460 км), [[Каліксельвен]] (450 км), [[Лулеельвен]] (450 км), [[Індальсельвен]] (420 км), Шеллефтеельвен (410 км).
 
Цей регіон багатий на деревину, [[залізо]] та [[мідь]], має файні [[ґрунт]]и на півдні Швеції. Великі поклади [[нафта|нафти]] та [[природний газ|природного газу]] були знайдені біля узбережжя Норвегії на [[шельф]]і Північного моря і [[Атлантичний океан|Атлантичного океану]].

Навігаційне меню