Відмінності між версіями «Макбет (король Шотландії)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
== Король Шотландії ==
Після смерті Дункана І Доброго Макбет стає королем Шотландії. У 1045 році проти Макбета повстав аббат Крінан (батько Дункана), що був одночасно вождем клану Атолл, але був вбитий у битві біля Дункельда.. Після цього влада Макбета стала незаперечною (нащадки Дункана втекли). У 10501046 році Макбетвідбив здійснивнапад паломництво до РимуСіварда, де прославився щедрими пожертвами. У 1052 році в Англії відбувся антинорманський переворот -ярла норманиНортумбрії, що булинамагався припосадити дворіна короля Едуарда Сповідника були вигнані і знайшли притулок при дворі короля Макбета. Це було використано Сівардом як привід для підтримки свого родичатрон Малкольма -, сина Дункана. У 1054 році війські Сіварда почали війну і розбили МакбетаI. Через три роки Макбет був вбитий в битві під Лумфаном біля Абердіна. Трон успадкував його прийомний син Лулах, який ввійшов в історію як Лулах Дурень.
 
У 1050 році Макбет здійснив паломництво до Риму, де прославився щедрими пожертвами. У 1052 році в Англії відбувся антинорманський переворот — нормани, що були при дворі короля Едуарда Сповідника були вигнані і знайшли притулок при дворі короля Макбета. Це було використано Сівардом як привід для підтримки свого родича Малкольма — сина Дункана.
 
У 1054 році війські Сіварда почали війну і розбили Макбета. Через три роки Макбет був вбитий в битві під Лумфаном (15 серпня) біля Абердіна. За переказом він загинув у герці з шотландським аристократом Макдуфом. Поховано в усипальні шотландських коронів на острові Айона. Трон успадкував його прийомний син Лулах, який ввійшов в історію як Лулах Дурень.
 
== Образ короля Макбета в мистецтві ==
71 075

редагувань

Навігаційне меню