Нефернеферуатон: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
правопис
[перевірена версія][перевірена версія]
(стиль, правопис)
(правопис)
Невідомо за яких обставин Нефернеферуатон померла: від природних причин, або внаслідок змови. В усілякому разі на сьогодні вважається, що вона володарювала 2 роки і 1 місяць. Померла приблизно 1332 року до н. е.
 
Втім відповідно до теорія «Амарнського занепаду» єгиптолога Айдана Додсона, правління фараона Сменхкара було не пізніше, ніж в 13/14 або 14/15 роках правління Ехнатона. У разі відповідності цієї гіпотези, Сменхкара взагалі не міг бути самостійним володарем і виступав лише як співрегент протягом одного року, а Нефернеферуатон, таким чином, царювала вже після нього (після 1333 року до н. е.). Також за цією теорією Нефернеферуатон-Нефертіті була матірю Тутанхатона (майбутнього фараона Тутуанхамона), бувши деякий час регентшеюнапочаткурегентшею на початку правління сина. Втім експертиза ДНК спростувала цю теорію.
 
На проведеному в 2011 році в Метрополітен-музеї симпозіумі щодо фараона Хоремхебе була вирішено датувати володарювання Нефернеферуатон після смерті свого чоловіка Ехнатона.
 
== Поховальні речі ==
Певна кількість речей з гробниці [[Тутанхамон]]а спочатку були адресовані Нефернеферуатон. До них видносятьвідносять вишукану золоту пектораль із зображенням богині Нут, кам'яний саркофаг, тканину для обгортання мумії, царські фігурки, скриньки для зберігання каноп, різні браслети і ушебти. Також дослідники вважають, що багато інших предметів також могли призначатися спочатку для жінки, ґрунтуючись на стилі їх виготовлення, хоча стерте ім'я колишнього власника і не підлягає відновленню.
 
Особливий інтерес у питанні про жінку-цариці представляє невелика деталь дерев'яної коробки, на якій є напис: «Цар Верхнього і Нижнього Єгипту, істинно живе, Володар Двох Земель, Неферхеперура-Уаенра. Син Ра, істинно живе, Власник Корони, Ехнатон, Великий цар Верхнього і Нижнього Єгипту, Володар Обох Земель, Анххеперура Мері-Неферхеперра, Син Ра, Власник Корони, Нефернеферуатон Мері-Уаенра, Велика царська дружина, Меритатон, нехай вона живе вічно».

Навігаційне меню