Відмінності між версіями «Холодне зварювання»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
вилучення невидимого м’якого переносу, removed: ­ (10) за допомогою AWB
м (вилучення невидимого м’якого переносу, removed: ­ (10) за допомогою AWB)
 
== Види з'єднань при холодному зварюванні ==
Основними типами з'єднань є з'єднання внапуск та встик. Стерж­ніСтержні, смуги, профілі або дроти зварюють встик шляхом їх стискування один з одним, установлюючи певний виліт із затискачів зварюваль­ноїзварювальної установки. Листи товщиною 0,2...15 мм зварюють унапуск шляхом втиснен­нявтиснення пуансонів в деталі, які з'єднуються, з однієї або з двох сторін. З'єднання внапуск можуть бути точковими, лінійними, кільцеви­микільцевими і шовними.
 
== Переваги та недоліки ==
Перевага холодного зварювання полягає в тому, що для його виконання не потрібне джерело електроенергії та зварювальне обладнання. Цей спосіб може виконуватися в довільному просторовому положенні. Зварний шов при холодному зварюванні металу не забруднюється домішками, має високу однорідність та високі показники корозійної стійкості і стабільності електричного опору. Простота підготовки деталей до зварювання і контролю параметрів режиму, відсутність допоміжних матеріалів, газових і теплових виділень, можливість ди­станційногодистанційного управління та швидкість процесу роблять холодне зва­рюваннязварювання зручним для використання, не вимагають високої кваліфіка­ціїкваліфікації зварника-оператора.
 
До недоліків холодного зварювання відносять меншу продуктивність в порівнянні з іншими способами та значніші витрати металу на ширину напуску.
Необхідність значної деформації обмежує область використання холодного зварювання за матеріалами (лише високопластичні) та за площею з'єднання, тому що виникає необхідність прикладення значних зусиль, щоб зварювати такі деталі.
 
Холодне зварювання найширше застосовується в електро­технічнійелектротехнічній промисловості та на транспорті для з'єднання алюмінієвих і мідних дротів, а також алюмінієвих дротів із мідними наконечниками, в електромонтажному виробництві, при виробництві теплообмінників та побутових приладів.
 
Як різновид холодного зварювання розглядається ''[[ультразвукове зварювання]]''&nbsp;— [[зварювання]] тисненням із прикладенням [[ультразвук]]ових коливань<ref name=DSTU37612/>.
== Джерела ==
* ''Квасницький В. В.'' Спеціальні способи зварювання.&nbsp;— Миколаїв: УДМТУ, 2003.&nbsp;— 437 с.&nbsp;— ISBN 5-87848-096-4
* ''Гельман А. С.'' Основи сварки давлением.&nbsp;— М.: Машинострое­ниеМашиностроение, 1970.&nbsp;— 312 с.
* ''Кочергин К. А.'' Сварка давлением.&nbsp;— Л.: Машиностроение, 1972.&nbsp;— 216 с.
* ''Силин Л. Л., Баландин Г. Ф., Коган М. Г.'' Ультразвуковая свар­касварка.&nbsp;— М.: Машгиз, 1962.&nbsp;— 252 с.
 
== Посилання ==
19 388

редагувань

Навігаційне меню