Відмінності між версіями «Дюла Карої»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
→‎Біографія: вікіфікація
(поправка до ВП:ІС: порядок Ім'я Прізвище для угорців)
м (→‎Біографія: вікіфікація)
Народився в аристократичній родині Карої, його батьком був [[спікер]]ом Палати магнатів. Навчався на юридичному факультеті [[Будапештський університет|Будапештського університету]], а також в університетах [[Берлін]]а і [[Бонна]]. Після завершення навчання деякий час засідав в Палаті магнатів, а потім зайнявся сільським господарством в сімейних володіннях в [[Комітат|комітаті]] [[Арад]]. Після початку [[Перша світова війна|Першої світової війни]] пішов на фронт і був [[лейтенант]]ом угорських гусар.
 
У [[1918]] [[Угорщина]] була проголошена республікою і вийшла з війни. Першим її президентом став двоюрідний брат Дюли — [[Міхай Карої]]. У травні [[1919]] Арад окупували румунські війська. Карої і частина його міністрів були інтерновані, а по виході на волю перебралися в [[Сегед]].
 
У травні-липні [[1919]] Дюла Карої був [[Прем'єр-міністр|прем'єр-міністром]] альтернативного уряду. У [[1920-ті]] Карої тимчасово відійшов від політики і займався сільським господарством на північному сході Угорщини — в комітатах Саболч і [[Сатмар]]. У [[1927]] став членом відновленої роком раніше Палати магнатів.

Навігаційне меню