Відмінності між версіями «Металургія інків»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
replaced: в якості → як, В якості → Як за допомогою AWB
м (replaced: в якості → як, В якості → Як за допомогою AWB)
 
== Сировина ==
ВЯк якості металівметали використовувалися золото, срібло, платина, залізо, мідь («анта»), олово («тіті»), магній, ртуть, свинець, яшшма, мармур.
 
Золото добували з розсипів на схилах Анд, шляхом промивання річкового піску. Срібло видобувалося в копальнях, які були власністю держави, так само державі належав весь видобутий в них метал. Багато з шахт, що споконвічно належали інкам, продовжували експлуатуватися в період колонізації. До їх числа відносяться, багаті рудники в [[Потосі]] (сучасна Болівія), [[Чоклокочі]], [[Кайльоме]] (сучасне Перу).
 
== Виробництво ==
У державних копальнях імперії працювали [[пурех]], що знаходилися тут в якостіяк [[міта|міти]] 3 місяці на рік. Здобута шахтарями руда переплавлялися в маленьких плавильних печах, до яких підбивалися мідні труби. Щоб вироби, призначені для використання в побуті, були досить міцними, їх гартували. Предмети культу, а також декоративні вироби, зроблені із золота і срібла, часто виготовлялися з тонких листів цих металів, на яких потім карбувався відповідний орнамент. Інші вироби прикрашали інкрустацією, гравіюванням тощо.
 
Інки володали основними технологіями в металургії: вміли лити, кувати, паяти і карбувати. Улюбленим способом обробки дорогоцінних металів був «метод втраченого воску». У цьому випадку інкські майстери виготовляли з твердої смоли модель того чи іншого предмета, який він хотів зробити зі срібла або золота. Після цього він вкривав модель звичайної гончарною глиною. При випалюванні смола поступово витікала, а в утворену таким шляхом глиняну форму ювелір заливав розплавлений метал. Після того як метал остигав, глиняний форма розбивалася — виріб із золота або срібла було готовий.
29 261

редагування

Навігаційне меню