Difference between revisions of "Волга (Твер)"

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
 
'''Футбольний клуб «Волга» (Твер)''' або просто '''«Волга»''' ({{lang-ru|Футбольный клуб Волга (Тверь)}}) — [[Росія|російський]] [[футбольний клуб]] з міста [[Твер]], в [[Калінінський район (Тверська область)|Калінінському районі]] [[Тверська область|однойменній області]]. Зараз виступає в Другому дивізіоні чемпіонату Росії (зона «Захід»).
 
== Попередні назви ==
До 1936 року найсильнішими командами в місті були: ТКВКіЛСІ (Тверській гурток велосипедистів, ковзанярів і любителів спортивних ігор), МКС (Морозівський клуб спорту), збірна Твері. Потім з 1936-1949, 1953-1956 роках спортивну честь Верхневолжського регіону захищав калининский «Спартак». У 1950-1952 роках в команді міста Калініна виступали армійські футболісти. З 1957 року Твер незмінно представляє «Волга» (в 1957 році команда носила назву «Хімік», в 1992-1995 роках - «Тріон-Волга»).
 
== Історія ==
У 1908 році викладач гімнастики Тверського реального училища Федір Антонович Ждановський приніс на один з уроків футбольний м'яч і незабаром на Соборному плацу (на місці нинішнього стадіону «Хімік») грали в нову гру не тільки реалісти, а й гімназисти, семінаристи та учні міського училища. В цьому ж році в Твері з'явилася і перша футбольна команда, організована за ініціативою голови комітету Тверського гуртка велосипедистів, ковзанярів і любителів спортивних ігор А.Фюрера. У січні 1912 року представники футбольних ліг 8 міст (в тому числі і Твері) на установчих зборах створили Всеросійський футбольний союз. У 1913-1914 роках збірна Твері була серед учасників 2-ої та 3-ої першостей Російської імперії. А до 20-х років минулого століття футболісти Твері стали одними з найсильніших в країні.
 
У 1920 році відбувся перший чемпіонат Тверської губернії, в якому взяло участь 14 команд, в тому числі й футболісти Морозовского гуртка спорту (МКС) з Твері. У тому ж році тверские футболісти брали участь в першому чемпіонаті РРФСР і вийшли до фіналу, де в запеклій боротьбі програли команді Москви.
 
У сезоні 2009/10 років клуб вийшов до 1/4 фіналу Кубку Росії, що є рекордом для сучасного періоду існування «Волги».
 
== Досягнення ==

Navigation menu