Відмінності між версіями «Дюла Карої»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
нема опису редагування
м (→‎Біографія: вікіфікація)
м
 
== Біографія ==
Народився в аристократичній родині Карої, його батьком був [[спікер]]ом Палати магнатів. Навчався на юридичному факультеті [[Будапештський університет|Будапештського університету]], а також в університетах [[Берлін]]а і [[Бонна]]. Після завершення навчання деякий час засідав в Палаті магнатів, а потім зайнявся сільським господарством в сімейних володіннях в [[Комітат|комітаті]] [[Арад]]. Після початку [[Перша світова війна|Першої світової війни]] пішов на фронт і був [[лейтенант]]ом угорських гусаргусарів.
 
У [[1918]] [[Угорщина]] була проголошена республікою і вийшла з війни. Першим її президентом став двоюрідний брат Дюли — [[Міхай Карої]]. У травні [[1919]] Арад окупували румунські війська. Карої і частина його міністрів були інтерновані, а по виході на волю перебралися в [[Сегед]].
У травні-липні [[1919]] Дюла Карої був [[Прем'єр-міністр|прем'єр-міністром]] альтернативного уряду. У [[1920-ті]] Карої тимчасово відійшов від політики і займався сільським господарством на північному сході Угорщини — в комітатах Саболч і [[Сатмар]]. У [[1927]] став членом відновленої роком раніше Палати магнатів.
 
Новий етап державної кар'єри Карої був пов'язаний з [[Велика депресія|Великою депресією]], яка важко відбилася на економіці країни. У [[1930]]-[[1931]] роках Карої був міністром закордонних справ в кабінеті [[Бетлен Іштван|Іштвана Бетлена]] і в тому ж [[1931]] завітав з офіційним візитом в [[Італія|Італію]], вів переговори з [[Беніто Муссоліні]]. У серпні [[1931]] Бетлен пішов у відставку, і [[Міклош ХортіГорті]] призначив Карої новим прем'єр-міністром.
 
Прагнучи стабілізувати фінансове становище країни, Карої пішов на скорочення державних витрат (були знижені витрати на соціальне страхування та зарплати держслужбовцям) і збільшення податків. Тим часом, в [[1932]] безробіття становило 60 % серед промислових і сільськогосподарських робітників, а ситуація в економіці залишалася важкою. У вересні [[1932]] він пішов у відставку.

Навігаційне меню