Відмінності між версіями «Кудрепері»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
== Опис ==
Невеликі хижі риби, завдовжки від 8 до 25 см. Вони мають помірно подовжене і злегка стисле з боків тіло, покрите дрібною лускою. Характерними особливостями кудреперів є будова їхніх [[грудні плавці|грудних плавців]], нижні промені яких не розгалужуються і мають не з'єднані перетинкою потовщені кінці, та наявність торочкуватих придатків позаду заднього носового отвору. Інша відмінна риса кудреперових - недорозвинений [[плавальний міхур]], внаслідок донного способу життя. Забарвлення у цих риб дуже різноманітне, яскраве, часто з жовтими, помаранчевими і червоними тонами. Малюнок зазвичай поєднує плями і смуги. Однотонні види зустрічаються рідко.
 
== Спосіб життя ==
Чекаючи на здобич, кудрепери нерухомо завмирають між каменями або коралами, а уподобавши жертву, різко кидаються на неї із засідки. Приховування в ущелинах і маскувальне забарвлення до того ж захищають їх від більших хижаків. Молодь цих риб настільки щільно забивається в коралові кущі, що може бути вилучена з води тільки разом зі своїм притулком.
 
Всі вивчені представники родини кудреперових - [[гермафродит]]и, народжуючись самицями, пізніше вони перетворюються в самців.
 
== Примітки ==

Навігаційне меню