Відмінності між версіями «Український фонд культури»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
1987 http://vgo-kraina.org/static_pages/pro-nas
(https://www.facebook.com/UkrainskijFondKulturi/)
(1987 http://vgo-kraina.org/static_pages/pro-nas)
** брав участь у спорудженні пам'ятників великому Тарасові у Львові, Санкт-Петербурзі, Білій Церкві та інших містах і селищах України.
* На проведеному Фондом вечорі духовної музики «Хорова вітчизняна спадщина» 27 травня 1988 року вперше вивів на сцену оперного театру в Києві з-поміж видатних мистецьких колективів Кафедральний хор собору святого Володимира.
* СприявСприяє зародженню «Малих академій мистецтв».
* Був серед засновників Першого міжнародного фестивалю сучасної пісні «Червона рута», що відбувся 1989 року.
* Здійснював програму «[[Нові імена України]]», мета якої — виявлення й підтримка в навчанні та становленні обдарованої молоді з усіх видів творчості й виконавської майстерності. Щорічно за цією програмою відбувалися огляди-конкурси, переможці відзначаються стипендіями, дипломами та знаками лауреата, рекомендуються для навчання в провідних мистецьких навчальних закладах. За роки дії програми понад 500 дітей одержали стипендії і приблизно 700 відзначені дипломами. Чимало з них уже стали знаними митцями.
* Організував виставку творів Івана Макаровича Гончара «Україна і Українці» та сприяв створенню музею на основі його приватної збірки, що нині діє як Національний центр народної культури «[[Музей Івана Гончара]]».
* Вів програму «Повернення» (художніх та історичних цінностей в Україну). Фонду вдалося повернути безцінні матеріали Марка Вовчка — періоду її життя і творчості за кордоном; частину творчого спадку Володимира Винниченка, Богдана Лепкого, Уласа Самчука, твори Т. Шевченка, І. Рєпіна, О. Архипенка, Я. Гніздовського, Є. Буковецького, В. Касіяна, І. Труша, Д. Левицького, О. Павленко, унікальну ікону Охтирської Божої матері та інші неперехідні цінності.
* СприявСприяє відродженню культур меншин, що мешкають в Україні: єврейської, тюркомовних народів, грузинської, грецької, німецької, російської та інших національних громад, центрів, асоціацій та об'єднань.
* Подавав достойників і мистецькі колективи для нагородження Національною премією України імені Тараса Шевченка.
 
Анонімний користувач

Навігаційне меню