Відмінності між версіями «Кім Чен Ір»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
(шаблон,)
Кім Чен Ір народився, згідно з північнокорейською історіографією, [[16 лютого]] [[1942]] року. Саме цей день відзначали в КНДР як національне свято. Місце народження: за офіційною версією,&nbsp;— табір корейських партизанів у районі гори [[Пекту]] (Північна Корея), за неофіційною,&nbsp;— село [[В'ятське (Хабаровський край)|В'ятське]], за 70&nbsp;км від [[Хабаровськ]]а (Далекий Схід, [[Росія]]). Саме через факт народження на радянській території Кім Чен Ір отримав при народженні російське<ref>Ім'я '''Юрій''' не є суто російським, але в цьому випадку його взято саме з російської традиції.</ref> ім'я Юрій та по батькові Ірсенович&nbsp;— Юрій Ірсенович Кім.
 
Дитинство провів у селі Вятському, де розташовувалася 88-а окрема бригада [[Червона Армія|Радянської армії]], батальйоном якої командував його батько&nbsp;— майбутній керівник КНДР [[Кім Ір Сен]]. У листопаді 1945 року разом із сім'єю переїхав до [[Пхеньян]]уа (Північна Корея).
 
Під час [[корейська війна|корейської війни]] (1950–1953 роки)років із сім'єю евакуювався до [[КНР|Китаю]]. Закінчив китайську початкову школу. Після закінчення війни вступив до військового училища поблизу ПхеньянуПхеньяна.
 
У 1960–1964 роках навчався у Пхеньянському державному університеті імені Кім Ір Сена. Після його закінчення працював в особистій охороні батька, потім в апараті ЦК [[Трудова партія Кореї|Трудової партії Кореї]] (ТПК) під керівництвом дядька Кім Ен Дю, завідувача організаційно-інструкторським відділом ЦК ТПК.
Автор численних робіт з теорії і практики ідей «[[чучхе]]». У Північній Кореї його називали «дорогим керівником», «дороговказною зіркою», «сонцем майбутнього».
 
Кім Чен Ір рідко з'являвся на публіці, виступав зазвичай тільки перед військовимивійськовослужбоцями. До 2000 року за кордон не виїжджав і зустрічей із головами іноземних держав не проводив. Свій перший, неофіційний, візит провів 29—31 травня 2000 року до Китаю.
[[Файл:The statues of Kim Il Sung and Kim Jong Il on Mansu Hill in Pyongyang (april 2012).jpg|міні|Пам'ятник вождям КНДР]]
Двічі, в 2001 і 2002 роках, відвідав Росію. Перший офіційний візит на запрошення президента [[Володимир Путін|Володимира Путіна]], тривав 24 дні, з 26 липня по 18 серпня 2001 року. Значну частину візиту до Росії Кім Чен Ір провів у поїзді, що перетнув Росію Транссибірською магістраллю. Кім Чен Ір боявся літати літаками.
Анонімний користувач

Навігаційне меню