Фарук-сіяр: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
[перевірена версія][перевірена версія]
Немає опису редагування
 
=== Падишах ===
НапочаткуНа початку 1713 року Фарук-сіяр вирішив виступити проти свого дядька [[Джахандар-шах|Джахандара]], який стрімко втрачав вплив у державі. 10 січня він зумів розбити імперське військо у Другій битві при Самугарсі (неподолікнеподалік від Агри), а потім захопити Джахандара в Делі. Після страти останнього Фарук-сіяр посів трон падишаха.
 
Втім правління Фарук-сіяра було формальним: фактично правили брати Сеїди. Хасан отримав посаду великого вазиря, а Хусейн — субадара Алахабаду та Патни. Спочатку вдалося придушити спротив моголам у Декані. Водночас, щоб привернути на свій бік індуських раджей падишах скасував у 1713 році джизью (податок на невірник), впроваджений ще [[Аурангзеб]]ом.
 
Протягом 1713 році його намісник Мубаріз Хан досяг істотних іспіхівуспіхів. У 1714 році з успіхом було завершено війновійну проти Бутану.
 
Для зміцнення свого становища у 1715 році в імперії ожненивсяоженився на кашмірській (Наваб Фахр-ун-ніса) та раджпутській князівнах (Індіра Канвар).
 
Протягом 1715–1716 років тривала запекла війна із сикхами, яка завершилася перемогою могольського війська під Гурдаспуром й взяттям у полон їх ватажка Банди Сінґха.
 
== Культура ==
За часи правління падишаха було зведено мавзолей Шеш-Махал та мечеть Джама-Меджид у заснованому неподолікнеподалік від [[Делі]] місті [[Фарукнагар]].
 
== Джерела ==
8038

редагувань

Навігаційне меню