Відмінності між версіями «Муавія II»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ніяких змін в розмірі ,  3 роки тому
правопис
(правопис)
(правопис)
На початку 684 року поновився конфлікт з Хашимітами, на чолі яких стояв [[Абдаллах ібн аз-Зубейр|Абдаллаха ібн аль-Зубейр]] (онук першого халіфа [[Абу-Бекр]]а). Доволі швидко на бік останнього перейшло більшість провінцій халіфату. Муавія II контролював лише Сирію та частину Єгипту. За цих обставин халіф запропонував аль-Зубейру стати його спадкоємцем, проте той відхилив пропозицію, наголошуючи на молодості Муавії II, який ще міг мати дітей. Тоді халіф спрямував ще одне посольство, заявивши про готовність зректися влади.
 
Муавія II того ж року склався з себе владу халіфа, проте через місяць помер. В цей час реальна влада в Сирії знаходилася у Даххака ібн-Кайси, який незабаром перейшов на бік аль-Зубейри. При цьому суф'янідську гілку омейядів було усунуто від влади, новим халіфом став стриєчний брат Муавії II — [[Марван I]]. Останній вимушений був почати відвойвувативідвойовувати увесьвесь халіфат.
 
== Родина ==
За вимогою діда халіфа [[Муавія|Муавії I]] оженився на представниці іншого арабського племені, проте вона померла у 677 році. Одружувався у 678 та 680 роках, проте розлучився у 682 році через відсутність дітей. У 683 році на втмогувимогу батька оженився на якійсь іноземній аристократці (принцесі), проте Муавія зневажав дружину й після того, як став халіфом, розлучився з нею.
 
== Джерела ==

Навігаційне меню