Відмінності між версіями «Човен-дракон»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
9 байтів вилучено ,  3 роки тому
стиль
(стиль)
[[Файл: Dragon boat budapest 2010.jpg | 260px | thumb |]]
'''Човен-дракон''' або '''драгонбот''' - велике 20-місне [[каное]], з головою та хвостом [[дракон]]а. Попереду сидить барабанщик, який б'є у великий [[барабан]], задаючи ритм веслярам. Двадцять веслярів сидять по десять з кожного боку. На кормі перебуває керманич. Офіційні змагання проводяться тільки на 10-місних і 20-місних човнах на дистанціях 200, 250, 500, 1000 і 2000 метрів ву чоловічому, жіночому і змішаному класах.
 
==Історія==
Історія цього виду спорту почалася більшебільш як 2000 років тому в [[Китай|Китаї]] (див. [[Свято човнів-драконів]]). За цей період в Азії «дракони» отрималинабули такутакої популярністьпопулярності, що сьогоднінині, за даними АзіатськоїАзійської та міжнародної федерацій, ву цьому регіоні світу налічується близько 150 мільйонів людей, що займаються і виступають ву турнірах. На щорічних спортивних [[фестиваль|фестивалях]] за перемогу борються одночасно понад 200 команд, що представляють свої країни, клуби й організації.
 
Масовий розвиток «драконів» в Азії, доступність цього різновиду веслування, коли для початку занять не потрібно ніяких спеціальних навичок, а вікові обмеження відсутні, сприяли тому, що на цей вид спорту звернули увагу в розвинених спортивних країнах {{яких}} на всіх континентах.

Навігаційне меню