Відмінності між версіями «Сикарії»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
57 байтів додано ,  3 роки тому
уточнення, вікіфікація
м (В.Галушко перейменував сторінку з Сікарії на Сикарії: відповідно до правила дев'ятки в загальних назвах )
(уточнення, вікіфікація)
[[Файл:Vista general de Masada.jpg|thumb|[[Масада]], залишки фортеці і останнього притулку Сікаріївсикаріїв у Юдейські війні]]
'''СікаріїСика́рії''' ({{lang-la|sicarii}}, буквально «кинджальники»; від {{lang-lala2|Sicasica}} — «кривий кинджал», «[[сика]]») — терористичне угруповання, що діяло в [[Юдея|Юдеї]] у I столітті н. е. Радикальне крило руху [[Зелоти|зелотів]] проти римських загарбників. Їхньою зброєю переважно був кинджал-[[сика]] — звідси і отримали свою назву. Провели ряд нападів на римських начальників, свого роду терористичних актів.
 
СікаріїСикарії були крайні націоналісти і релігійні фанатики. Боролися з римським впливом в Юдеї, нападали на представників римської влади та лояльних представників місцевої знаті, шкодили їх майну.
Серед сікаріївсикаріїв були люди різного штибу, включаючи і професійних убивць, які працювали, в тому числі, і на самих римлян. [[Йосип Флавій]] повідомляє, що вбивці воліли діяти в натовпі, що дозволяло зробити більший ефект і заодно, давало нападнику можливість сховатися.
 
СікаріїСикарії були, разом з зелотами (проте, часто конфліктували з ними), та були однією з рушійних сил у першій юдейської війні. СікаріїСикарії вели активні бойові дії, одночасно знищуючи запаси власного продовольства для більшого озлоблення євреїв які борються. Після розгрому, деяке число сікаріїв утекло до Єгипету і Кірени, де продовжили боротьбу проти римлян. Останні юдейські сікарії покінчили із собою в Масаді у 73 році після трирічної облоги римськими військами.
 
== Посилання ==

Навігаційне меню