Відмінності між версіями «Музичні стилі, жанри та напрями»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
нема опису редагування
м (Dƶoxar перейменував сторінку з Музичні стилі, жанри і напрямки на Музичні стилі, жанри та напрями: див. джерела в статті Напрям)
м
'''Музичні стилі, жанри і напрямкинапрями''' - поняття, що дозволяють класифікувати музичні твори за певними категоріями. При цьому:
 
*Термін '''[[Музичний жанр]]''' характеризує класифікацію музичої творчості за родами і видами, з огляду на їх походження, умови виконання, сприймання та інші ознаки<ref name="ReferenceA">{{МД}}</ref>
 
*Термін '''[[Музичний стиль]]''' характеризує сукупність засобів та прийомів художньої виразності, що історично склалась і відображає естетичні погляди різних суспільних груп певної епохи або творчого напрямкунапряму.<ref name="ReferenceA"/>
 
*Термін '''Музичний напрямокнапрям''' вживається для класифікації музичної творчості за її [[музичний стиль|стильовими]] або [[музичний жанр|жанровими]] ознаками. Цей термін є менш розроблений у вітчизняному музикознавстві і тому більш вільно вживаний.
 
== Проблеми термінології ==
 
== Відмінність понять жанру і стилю ==
Якщо [[музичний жанр]] характеризує класифікацію музичої творчості за родами і видами, з огляду на їх походження, умови виконання, сприймання <ref name="md">Визначення згідно з {{МД}}</ref>, то [[музичний стиль]] характеризується як сукупність засобів та прийомів художньої виразності, що історично склалась і відображає естетичні погляди різних суспільних груп певної епохи або творчого напрямкунапряму.<ref name="md" />. Хоча об'єктивною передумовою для розрізнення як музичних жанрів, так і музичних стилів є комплекс суто музичних характеристик, при визначенні стилю звертають увагу на індивідуальні риси, притаманні тим чи іншим композиторам (або групі композиторів, особистість яких формувалася в подібних соціо-культурних умовах), а при визначенні жанру - на умови їх побутування, виконання, а також змістовну або конструктивну спрямованість певного музичного твору.
<!--{{section-stub}}-->
 

Навігаційне меню