Зміни

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
нема опису редагування
Станом на 2016 рік ні один із наявних на озброєнні 89 кораблів ВМС Великої Британії не мав на озброєнні реактивних літаків. Останні реактивні літаки сімейства [[Harrier (літак)|Harrier]] були зняті з озброєння в 2010 році, а в серпні 2014 року був відправлений в резерв та згодом розібраний єдиний авіаносець&nbsp;— [[HMS Illustrious (R06)|HMS Illustrious]]. Із наявних 89 кораблів один&nbsp;— вертольотоносець, 6 десантних кораблів, 6 есмінців, 13 фрегатів, 7 ударних підводних човнів, та 8 підводних човнів з балістичними ракетами. Решта&nbsp;— мінні тральщики, розвідувальні кораблі та інші кораблі підтримки<ref name="me.10"/>.
 
Окрім скорочення кількості наявних кораблів, скорочень зазнав і особовий склад&nbsp;— із 39 тисяч осіб в 2000 році до трохи більше 29 тисяч осіб в 2016 році. З метою заповнення недоліку в 2000 матросів командування було вимушено залишити у причалу один з найбільших кораблів&nbsp;— [[HMC Lancaster|HMS Lancaster]] а його екіпаж розкидати по інших кораблях<ref name="me.10"/>.
 
Внаслідок несправностей та інших проблем кількість бойових кораблів скоротилась з номінальних 26 до 24 кораблів<ref name="me.10"/>.
 
Аварія (зіткнення з торговим судном) підводного човна [[HMC Ambush|HMS Ambush]] в [[Гібралтар]]і висвітила відсутність резерву&nbsp;— відправка човна на вимушений ремонт зменшила ударний підводний флот на 15&nbsp;%<ref name="me.10"/>.
 
Скорочення флоту призвело і до зменшення ролі ВМС Великої Британії в міжнародних операціях по всьому світу. Стали з'являтись проблеми і у власних територіальних водах. Так, наприклад, в січні 2014 року Північним морем пройшов ракетний крейсер російських ВМС, який підійшов до узбережжя [[Шотландія|Шотландії]] на відстань в 30 миль. Єдиний наявний на той час есмінець ВМС Великої Британії, [[HMC Defender|HMS Defender]], знаходився тоді в [[Портсмут]]і, йому знадобилось 24 години аби дістатись Шотландії та супроводити російський корабель<ref name="me.10"/>.
 
В 2016 році ВМС Великої Британії, вперше за 34 роки, довелось забрати всі бойові кораблі з південної Атлантики, які захищали [[Фолклендські острови]] від можливого вторгнення [[Аргентина|Аргентини]]<ref name="me.10"/>.

Навігаційне меню