Ормізд I: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
194 байти додано ,  4 роки тому
 
== Життєпис ==
=== Цар Вірменії ===
Походив з династії Сасанідів. Молодший син шах-ін-шаха [[Шапур I|Шапура I]] та Міхрак, що походила з династії Арсакідів. При народженні отримав ім'я Ардашір.
 
У 251 призначено намісником Великої Вірменії з титулом царя під ім'ям Артавазд VI. Брав активну участь у війнах з Римською імперією. У 253 на чолі війська вдерся до східної частини Малої Азії.
 
У 253—255 керував також Капподокією.
У 253 на чолі війська вдерся до східної частини Малої Азії.
 
=== Цар Парфії ===
У 253—255 керував Капподокією.
У [[270]] в обхід старших братів, з огляду на вагоме походження по материнській лінії після смерті батька успадкував трон, змінивши ім'я на Ормізд. Надав потужну підтримку жерцям зороастрихму. При цьому незберіг ставвладу переслідуватина прихильниківВеликою маніхействаВірменією.
 
Надав потужну підтримку жерцям зороастрихму. При цьому не став переслідувати прихильників маніхейства. Водночас придушив повстання юеючжі в колишній сатрапії Согдіана, встановивши на честь цього кам'яні колони. Після цього заснував міста Рам-Орміз, Ормізд-Ардашир (сучасне м.[[Ахваз]]), Дастагірд.
У [[270]] в обхід старших братів, з огляду на вагоме походження по материнській лінії після смерті батька успадкував трон, змінивши ім'я на Ормізд. Надав потужну підтримку жерцям зороастрихму. При цьому не став переслідувати прихильників маніхейства.
 
Водночас придушив повстання юеючжі в колишній сатрапії Согдіана, встановивши на честь цього кам'яні колони. Після цього заснував міста Рам-Орміз, Ормізд-Ардашир (сучасне м.[[Ахваз]]), Дастагірд.
 
У червні [[271]] помер у м. Естахар за невідомих обставин. Владу перебрав брат померлого [[Бахрам I]], відсторонивши сина Ормізда I — Орміздака.
101 599

редагувань

Навігаційне меню