Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Рядок 24: Рядок 24:


== Сюжет ==
== Сюжет ==
Типовий [[янкі]] із штату [[Коннектикут]] кінця [[XIX століття]] отримує під час бійки удар ломом по голові і втрачає свідомість. Отямившись, він робить висновок, що потрапив у епоху [[Середньовіччя]], а саме в королівство [[Британія|британського]] короля [[Король Артур|Артура]] ([[VI ст.]]), героя багатьох лицарських романів.
Типовий [[янкі]] із штату [[Коннектикут]] кінця [[XIX століття]] отримує під час бійки удар ломом по голові і непритомніє. Отямившись, він робить висновок, що потрапив у епоху [[Середньовіччя]], а саме в королівство [[Британія|британського]] короля [[Король Артур|Артура]] ([[VI ст.]]), героя багатьох лицарських романів.


Підприємливий янкі одразу знаходить місце при дворі короля, ставши чарівником та потіснивши старого [[Мерлін]]а. Використовуючи свої знання науки, техніки та історії, янкі творить «чари». Він починає змінювати британське суспільство за образом [[США|Америки]] XIX століття. Янкі вдалося добитися багатьох успіхів, перед тим як його діяльність викликала активну протидію церкву й лицарства, і ті оголосили йому війну.
Підприємливий янкі одразу знаходить місце при дворі короля, ставши чарівником та потіснивши старого [[Мерлін]]а. Використовуючи свої знання науки, техніки та історії, янкі творить «чари». Він починає змінювати британське суспільство за зразком [[США|Америки]] XIX століття. Янкі вдалося добитися багатьох успіхів, перед тим як його діяльність викликала активну протидію церкви й лицарства, і ті оголосили йому війну.


Розповідь, що ведеться, як гумористичний анекдот, передає лейтмотивом ідею про неминучий крах утопічних ідей індустріальної епохи. Головний герой, що не сприймає Середньовіччя, але згодом ностальгує за душевною чистотою людей, не зіпсованих користолюбством.
Розповідь, що ведеться, як гумористичний анекдот, передає лейтмотивом ідею про неминучий крах утопічних ідей індустріальної епохи. Головний герой не сприймає Середньовіччя, але згодом ностальгує за душевною чистотою людей, не зіпсованих користолюбством.


Популярний сюжет був неодноразово екранізований, в тому числі і в [[СРСР]] («[[Нові пригоди янкі при дворі короля Артура]]», 1988)
Популярний сюжет було неодноразово екранізовано, зокрема й в [[СРСР]] («[[Нові пригоди янкі при дворі короля Артура]]», 1988)


== Посилання ==
== Посилання ==

Версія за 07:22, 29 червня 2018

«Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура»
Малюнок до першого видання
Автор Марк Твен
Назва мовою оригіналу A Connecticut Yankee in King Arthur's Court
Країна США
Мова англійська
Тема подорожі у часі
Жанр фантастика, сатира
Видавництво Charles L. Webster and Co.
Видано 1889 рік
Сторінок 575 ст.
У «Гутенберзі» 86

«Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура» (англ. A Connecticut Yankee in King Arthur's Court) — роман Марка Твена, вперше опублікований у 1889 році. Це один із перших описів подорожі у часі в літературі, за 6 років до «Машини часу» Герберта Велса. Роман у сатиричному дусі висміює лицарські романи про Середньовіччя.

Сюжет

Типовий янкі із штату Коннектикут кінця XIX століття отримує під час бійки удар ломом по голові і непритомніє. Отямившись, він робить висновок, що потрапив у епоху Середньовіччя, а саме в королівство британського короля Артура (VI ст.), героя багатьох лицарських романів.

Підприємливий янкі одразу знаходить місце при дворі короля, ставши чарівником та потіснивши старого Мерліна. Використовуючи свої знання науки, техніки та історії, янкі творить «чари». Він починає змінювати британське суспільство за зразком Америки XIX століття. Янкі вдалося добитися багатьох успіхів, перед тим як його діяльність викликала активну протидію церкви й лицарства, і ті оголосили йому війну.

Розповідь, що ведеться, як гумористичний анекдот, передає лейтмотивом ідею про неминучий крах утопічних ідей індустріальної епохи. Головний герой не сприймає Середньовіччя, але згодом ностальгує за душевною чистотою людей, не зіпсованих користолюбством.

Популярний сюжет було неодноразово екранізовано, зокрема й в СРСР («Нові пригоди янкі при дворі короля Артура», 1988)

Посилання

  • Tuck, Donald H. (1974). The Encyclopedia of Science Fiction and Fantasy. Chicago: Advent. с. 104. ISBN 0-911682-20-1. (англ.)
  • A Connecticut Yankee in King Arthur's Court. (англ.)
  • SparkNotes on the book (англ.)
  • Книга в проекте «Гутенберг» (англ.)
  • Free audiobook from LibriVox (англ.)
  • Mark Twain and Technology (англ.)