Відмінності між версіями «Unilever»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
23 байти додано ,  3 роки тому
м
вікіфікація, оформлення
м (вікіфікація, оформлення)
| засновник =
| закриття =
| розташування = {{GBR}}, [[Лондон]]<br />{{NED}}, [[Роттердам]]
| філії =
| територія діяльності =
 
== Історія ==
Заснована в [[1930]] році в результаті об'єднання нідерландського виробника маргарину «[[Margarine Unie]]» та піонера миловаріння британської компанії «[[Lever Brothers]]». Логіка об'єднання полягала в тому, що обидва виробники імпортували один і той самий продукт для виробництва&nbsp;— [[пальмова олія]], яку отримували з зарубіжних плантацій. За рахунок масштабності закупівель це дозволило компаніям заощадити і отримати вигоду <ref>[http://www.advertology.ru/article58225.htm Unilever: спадок залишився на прилавку] {{ref-ru}} </ref>.
 
У [[1989]] році Unilever купив [[Calvin Klein]] Cosmetics і Fabergé <ref name="ReferenceA">New York Times, February 15, 1996 «Unilever Agrees to Buy Helene Curtis». {{ref-en}} </ref>.
 
У [[1996]] році Unilever придбала Helene Curtis Industries <ref name="ReferenceA"/>.
 
У [[2000]] році компанія поглинула «Best Foods».
 
[[5 листопада]] [[2007]] року компанія підписала угоду про продаж свого бренду Boursin французькому виробнику молочних продуктів [[Le Groupe Bel]] за €400&nbsp;млн <ref>[http://brandnews.ua/index.php?cmd=news_full_text&type=arch&id=672&lang=ru Компанія Unilever підписала угоду про продаж бренду Boursin]</ref>.
 
У [[2008]] році Unilever була відзначена на 59-й щорічній технологій та інженерних [[Emmy Awards]] за «видатні досягнення в області технології Advanced Media для створення та розповсюдження інтерактивних комерційної реклами, що поставляється через цифрові абонентські приставки» <ref>[http://www.emmyonline.org/mediacenter/_pdf/tech_2k7_winners.pdf 59th Annual Technology & Engineering Emmy Awards] {{ref-en}} </ref>.
 
[[25 вересня]] [[2009]] року Unilever придбав особистий бізнес Сари Лі.
У числі основних продуктів компанії&nbsp;— морозиво «[[Breyers]]» і «[[Magnum]]», сир «[[Boursin]]», чай «[[Lipton]]», мило «[[Dove]]» та «[[Lux]]», засоби для догляду за порожниною рота «[[Close Up]]» і «[[Vaseline]]». До злиття «[[Procter & Gamble]]» та «[[Gillette]]» компанія була найбільшим виробником споживчих товарів у світі.
 
Підрозділ компанії з виробництва косметики Unilever Cosmetics International (випускало парфумерію під торговими марками Calvin Klein, Cerruti, Vera Wang, Chloe, Lagerfeld) у 2005 році було продано американській компанії [[Coty]] за $800&nbsp;млн <ref>[http://www.advertology.ru/article14783.htm Запах майбутнього лідера] {{ref-ru}} </ref>.
 
Чисельність персоналу&nbsp;— 174 тис. чоловік. У 2008 році виручка компанії виросла на 0,8&nbsp;% до € 40523&nbsp;млн, прибуток зріс на 27,7&nbsp;% до € 5,285&nbsp;млрд <ref name="one">[http://bfm.ru/news/2009/02/05/chistaja-pribyl-unilever-v-iv-kvartale-vyrosla-na-51.html Чистий прибуток Unilever в IV кварталі виріс на 51 &nbsp;%] {{ref-ru}} </ref>.
 
Понад 44&nbsp;% продажів компанії здійснюється в країнах, що розвиваються (на 2007&nbsp;р.). Підрозділ компанії з виробництва миючих засобів та засобів особистої гігієни забезпечує 45&nbsp;% продажів групи і близько 2/3 бізнесу в країнах, що розвиваються.
 
З 2007&nbsp;р. проводить реструктуризацію підрозділів з метою ефективного управління корпорацією.
 
=== Діяльність в Україні ===
1 червня 2016 року компанія відкрила чайну фабрику потужністю 2 тис.тон чаю в рік в Гостомелі Київська обл. На будівництво підприємства площею в 9 тис. кв. м² компанія витратила 8,3 &nbsp;млн євро. На заводі будуть виробляти чай марок [[Lipton]], [[Brooke Bond]] та [[Бесіда (чай)|Бесіда]]. <ref>{{Cite web|url=http://biz.nv.ua/ukr/markets/unilever-zapustiv-novij-zavod-pid-kijevom-161511.html|title=Unilever запустив новий завод під Києвом|accessdate=2016-07-01}}</ref><blockquote>На думку голови правління компанії Unilever Пола Полмана, "«Дуже своєчасним є саме зараз інвестувати в Україну, як потенційно дуже привабливий і перспективний ринок, який показує економічне зростання"».</blockquote>
 
== Продукти ==

Навігаційне меню