Відмінності між версіями «Кампанія в центральній частині Тихого океану (1943–1944)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
вікіфікація
м (правопис, вікіфікація)
м (вікіфікація)
Операція за [[Маршаллові острови]] планувалася ще до захоплення островів Гілберта. За попереднім планом [[адмірал]]а [[Честер Німіц|Німіца]], розробленому в середині [[жовтень|жовтня]] [[1943]] року, передбачався одночасний наступ на атоли Малоелап і Вотье — дві найближчі до [[Перл-Гарбор]]у японські бази на Маршаллових островах — і на атол [[Кваджалейн]] в центрі архіпелагу, на якому знаходився штаб японських сил цього району.
 
Після невдач при захопленні [[Тарава (атол)|атолу Тарава]] генерал Сміт запропонував переглянути план наступу на Маршаллові острови, стверджуючи, що для одночасного захоплення трьох великих баз противника наявних військ і сил забезпечення недостатньо. Адмірали Спрюенс і [[Річмонд Тернер|Р.Тернер]] підтримали його. Вони висловилися за операцію в два етапи: захопити атоли Малоелап і Вотье і, створивши на них американські бази, забезпечити подальший наступ на атол Кваджелейн. Проте адмірал [[Честер Німіц|Ч.Німіц]] запропонував обійти два перші атоли і зосередити всі сили для захоплення Кваджелейн.
 
Спрюенс, Тернер і Сміт категорично заперечували проти пропозиції адмірала [[Честер Німіц|Німіца]]. Вони вважали, що, якщо бази на Малоелапе, Вотье, Джалуіт і Мілі залишаться в руках противника, він буде в змозі порушувати комунікації між Кваджелейном і Перл-Гарбором або островами Гілберта. У той же час повітряна комунікація противника з Японією через Еніветок залишиться поза впливом американців. Коли адмірал Німіц наполіг на проведенні операції проти Кваджелейн в обхід всіх східних баз противника, адмірал Спрюенс попросив дозволу зайняти незахищений атол Маджуро в східній групі Маршаллових островів з метою організації тут захищеної бази для кораблів і літаків, поки не буде зайнятий Кваджелейн. Остаточним планом також передбачалася можливість захоплення атолу Еніветок, але час і потрібні для цього сили повинні були бути встановлені в залежності від успішності та тривалості операції проти Кваджелейн.
 
==== Захоплення атолу Кваджалейн ====
30 січня північне ударне з'єднання під командуванням контр-адмірала Коноллі і південне ударне з'єднання під безпосереднім командуванням адмірала [[Річмонд Тернер|Р.Тернера]] підійшли до атолу Кваджалейн, щоб корабельна артилерія і літаки з ескортних авіаносців взяли участь в інтенсивній триденній підготовці до висадки десанту. Вивчення флотом досвіду, отриманого при захопленні атолу Тарава, принесло свої плоди. Перші об'єкти в цій кампанії Рой і Намур, два острови в північній частині лагуни, пов'язані між собою дамбою, а також острів Кваджалейн (в 44 милях на південь) були піддані інтенсивному бомбардуванню з повітря і обстрілу з моря. Літаки пікірували на цілі і вражали їх з великою точністю. Артилерійські кораблі вели обстріл з різних дистанцій, використовуючи різні снаряди — від осколково-фугасних до бронебійних залежно від характеру цілей.
 
'''Ось як генерал Річардсон пише про ці військові операції:'''

Навігаційне меню