Відмінності між версіями «Воєнний стан»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
(категорія:Воєнний стан)
== В Україні ==
{{розширити}}
В Україні правовою основою введення воєнного стану є [[Конституція України]], [[Закон України]] «Про правовий режим воєнного стану» (від 12.05.2015 № 389-VIII) та указ [[Президент України|Президента України]] про введення воєнного стану. Згідно з цим Законом порядок введення воєнного стану є наступний:
 
# Пропозиції щодо введення воєнного стану подає [[Рада національної безпеки і оборони України]].
# У разі прийняття рішення щодо необхідності введення воєнного стану Президент видає указ про введення воєнного стану.
# У разі оголошення указу Президента про введення воєнного стану [[Верховна Рада України|Верховна Рада]] збирається на засідання у дводенний строк без скликання та розглядає питання щодо затвердження указу Президента (керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності зобов’язані сприяти негайному прибуттю народних депутатів України на засідання Верховної Ради та здійсненню їхніх повноважень).
# Указ Президента України про введення воєнного стану, затверджений Верховною Радою України, підлягає негайному оголошенню через засоби масової інформації або оприлюдненню в інший спосіб. Цей указ офіційно оприлюднюється разом із законом щодо його та набирає чинності одночасно з набранням чинності таким законом.
 
=== 2018 ===

Навігаційне меню