Рецепт: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Ledibomzh1 (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
шаблон
Рядок 1: Рядок 1:
{{редагую|ледиБОМЖ}}
{{Otheruses}}
{{Otheruses}}



Версія за 20:05, 29 січня 2019

Реце́пт (від лат. receptum — взяте, прийняте, від лат. recipio — приймаю, одержую) — письмове звернення лікаря або фельдшера до працівників аптек про виготовлення і продаж ліків, яке також містить вказівки для пацієнта, як ними користуватися.

Рецепт є медичним документом, що записують за визначеною формою і правилами. Простий рецепт — виписують на одну лікарську речовину, складний — якщо ліки, що треба виготовити, складаються з двох і більше інгредієнтів. Рецепт є юридичним документом, оскільки дозволяє перевірити правильність призначення та виготовлення ліків.

У давнину рецепти називали лат. Formula remediorum (від лат. remedium — лікарський засіб), тобто «припис (формула) лікарського засобу», або лат. Formula medicinalis (лат. medicine — медицина), тобто «припис (формула) лікарський».

Нормативні документи щодо виписки рецептів

Основним регламентуючим документом в Україні щодо правил виписки рецептів, відпуску ліків з аптек, а також обліку, зберігання і знищення рецептурних бланків - є Наказ МОЗ України від 19.07.2005  № 360 "Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків" зі змінами та доповненнями.

15 листопада 2018 року вступили в дію нові вимоги до виписки рецептів на лікарські засоби та медичні вироби у відповідності до Наказу МОЗ України від 04.10.2018  № 1819 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360".

Посилання

Словник іншомовних слів / за ред. О. С. Мельничука. — К. : Головна редакція Української Радянської Енциклопедії АН УРСР, 1974.