H.323: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
30 байтів додано ,  3 роки тому
м
clean up, replaced: - →  — (8), removed stub tag за допомогою AWB
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Тег перенесення рядка в кінці елементу списку. Виправлення некоректних або застарілих HTML-тегів та атрибутів. WikiProject Check Wikipedia ID #54,112)
м (clean up, replaced: - →  — (8), removed stub tag за допомогою AWB)
==Термінал H.323==
 
Термінал або клієнт - — це кінцевий пункт, який є джерелом і одержувачем потоків даних H.323 і сигналізації. Це може бути мультимедійний ПК з H.323-сумісним стеком протоколів або автономний пристрій, такий як [[IP-телефонія|IP-телефон]] з [[USB]] (універсальна послідовна шина), який передбачає двосторонній зв'язок у реальному часі з іншим терміналом H.323, шлюзом або MCU.
 
Між кінцевими пунктами можуть встановлюватися тільки телефонні з'єднання, телефонні з'єднання і передача даних, телефонні з'єднання та відео, або телефонні з'єднання, передача даних і відео.
==Гейткіпер (GK)==
 
Гейткіпер - — дуже корисний, але необов'язковий компонент мережі з можливостями H.323. Гейткіпер забезпечує трансляцію адрес і управляє доступом до мережевих ресурсів для терміналів H.323, GW і MCU.
 
Крайовий пункт сам реєструється в GK. Всі кінцеві пункти H.323, зареєстровані в одному GK, утворюють зону H.323.
 
Гейткіпер надає кілька послуг для всіх кінцевих пунктів у цій зоні. До цих послуг належать такі:
 
*Трансляція адреси - — GK транслює псевдоніми H.323 в [[IP-адреса|IP-адреси]] сигналізації з'єднання (особливо корисно для кінцевих пунктів з динамічними IP-адресами). Гейткіпер підтримує базу даних для трансляції між псевдонімами (такими як міжнародні телефонні номери) і мережевими адресами.
*Управління допуском та доступом кінцевих пунктів - — це управління може ґрунтуватися на даних про наявність пропускної здатності, обмеженнях на кількість одночасних викликів H.323 або про переваги кінцевих пунктів при реєстрації.
*Управління пропускною здатністю - — адміністратори мережі можуть управляти пропускною здатністю, визначаючи обмеження на число одночасних викликів і обмежуючи авторизацію конкретних терміналів на посилку викликів в певний час.
*Можливості маршрутизації - — GK може маршрутизувати всі вхідні або вихідні дзвінки в своїй зоні. Таким чином, можна зберігати облікову інформацію про виклики для виписування рахунків ([[білінг]]у) і забезпечення безпеки. Гейткіпер може перенаправити виклик у відповідний шлюз, ґрунтуючись на відомостях про наявність пропускної спроможності.
 
Перемаршрутизацію можна використовувати для розгортання додаткових послуг, таких як мобільна адресація, переадресація виклику і переадресація голосової пошти.
Турботою MCU, як додаткового компонента мережі з можливостями H.323, є організація багатосторонніх конференцій. Він включає в себе:
 
*Обов'язковий Контролер багатостороннього зв'язку (MC) - — використовується для сигналізації установки з'єднання та управління конференцією
*Додатковий Процесор багатостороннього зв'язку (MP) - — використовується для комутації/змішування мультимедійних потоків, а іноді для транскодування в реальному часі прийнятих потоків аудіо/відео
 
Хоча MCU є окремим логічним блоком, він може об'єднуватися з терміналом, шлюзом або гейткіпером.
 
== Див. також ==
 
 
== Примітки ==
{{reflist}}
 
 
{{Доробити}}
 
[[Категорія:Мережеві протоколи]]

Навігаційне меню