Відмінності між версіями «Церква Спаса на Берестові»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
стиль
(стиль)
 
У 2003—2004 роках всередині храму було закладено близько десяти шурфів для з'ясування технічного стану фундаментів та характеру їхньої реставрації, проведеної під час розкопок 1914 року під керівництвом Петра Покришкіна<ref name="geti"/><ref name="zvid" />.
 
== Реставрація у 2017- 2019 рокироках ==
У 2017 році презентували довгоочікуваний план реставрації безцінної пам’ятки – храму Спаса на Берестові, тоді ж [https://24tv.ua/lifestyle/ru/v_kieve_nachalas_restavracija_cerkvi_11_veka_n846304 розпочались] реставраційні роботи. Щоб зберегти автентичні частини пам’ятки,проект передбачає проведення комплексу консерваційних та реставраційних робіт, які триватимуть 2 роки. Меценатом проекту став В'ячеслав Москалевський, який виділив на цей проект 50 млн грн. У липні 2017 [https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2274641-u-kievi-vidrestavruut-cerkvu-spasa-na-berestovi.html під час прес-конференції] на тему: "Проект реставрації церкви XII ст. Спас на Берестові", присвяченій старту меценатського проекту, меценат наголосив на важливості цієї церкви, оскільки вона є однією з трьох пам'яток часів Київської Русі, котрі збереглися в Києві: церква Спаса на Берестові, Кирилівська церква і Софійський собор.За його словами, проект включає реставрацію храму всередині і території навколо нього. Під час реставраційних робіт будть збережені абсолютно всі автентичні фрагменти пам'ятки. Особливу цінність, як наголосив директор Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина, складають фрески, якими багата церква.
У 2017 році у храмі Спаса на Берестові розпочались реставраційні роботи. Проект передбачає реставрацію храму всередині і території навколо нього, а також проведення комплексу консерваційних та реставраційних робіт. Під час реставраційних робіт будть збережені всі автентичні фрагменти пам'ятки. Особливу цінність, як наголосив директор Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина, складають фрески, якими багата церква. Меценатом проекту є [[Москалевський В'ячеслав Олександрович|В'ячеслав Москалевський]], який виділив на цей проект 50 млн грн. Планується, що роботи триватимуть 2 роки<ref>https://24tv.ua/lifestyle/ru/v_kieve_nachalas_restavracija_cerkvi_11_veka_n846304</ref><ref>https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2274641-u-kievi-vidrestavruut-cerkvu-spasa-na-berestovi.html</ref>.
 
== Архітектура ==

Навігаційне меню