Зміни

Перейти до навігації Перейти до пошуку
1750 байтів додано ,  3 місяці тому
Додано Новий розділ "Історичні пам'ятки" та його перший абзац "Археологічні пам'ятки з описом поселення "Стибін"
 
Приблизно 1905 року було побудовано дерев'яний Вознесенський храм, який зберігся й донині. У 2018 р. храм разом із прилеглою територією було повністю відреставровано.
 
<br />
 
== Історичні пам'ятки ==
Археологічні пам'ятки
 
Археологічні пам'ятки місцевості свідчать про те, що вона здавна приваблювала людей.Наявнсть повноводих водойм, сповнених риби, лісу з дичиною та краса природи робили околиці с. Савин сприятливими для поселення. Згідно даних, одержаних науковцями в результаті археологічних розкопок, перші поселення з'явилися тут ще у 2-1 до н.е. На сьогодні налічується 2 досліджених місця сталих поселень давніх людей.
 
'''Поселення „Стибин”'''
 
Це давньоруське поселення набагато молодше за поселення "Варги". Археологи датують його ХІ-ХІІІ ст. н.е. Воно розташоване за 1,5 км на південний схід від с. Савин, біля озера метеоритного походження, що має назву Стибин. Воно має паралельну назву "Глибоке" (за згадками місцевих мешканців його глибина сягала 20 м. Воно було повне рибою та його вода досі має цілющі властивості, тож не дивно, що поселення було розташоване саме біля його берегів..
 
Охоронний номер: 6507
 
ID 74-220-0377
 
Тип: Х-щв
 
== Відомі особистості ==
В поселенні народився:
 
* [[Кузьменко Григорій Павлович]] (1915—1998)&nbsp;— радянський вояк.
 
24

редагування

Навігаційне меню