Відмінності між версіями «Intel Turbo Boost»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
5 байтів вилучено ,  1 рік тому
м
нема опису редагування
(Помилка)
м
 
'''Turbo Boost''' ( [[Англійська мова|англ]]. <span lang="en" style="font-style:italic;">Turbo Boost</span>, від {{Lang-la|turbo}}. — вихор, і [[Англійська мова|англ]]. ''boost'' — підвищення) — технологія компанії [[Intel]] для автоматичного збільшення тактовой частоти процессора вище номінальної, якщо при цьому не перевищують обмеження потужності, температури і току у складі розрахункової потужності ([[TDP]]). Це призводить до збільшення продуктивності однопоточних і багатопоточних додатків. Фактично, це технологія «саморозгону» процесора.
 
Доступність технології Turbo Boost не залежить від кількості активний ядер, однак залежить від наявності одного або кількох ядер, які працюють на потужності, нижчій розрахункової. Час роботи системи у режимі Turbo Boost залежить від робочого навантаження, умов експлуатації і конструкції платформи.
 
Технологія Intel Turbo Boost зазвичай включена за замовчуванням в одному з меню [[BIOS]].
 
== Приклади ==
Core i5-760. Базова частота процессорапроцесора: 2,80 ГГц. Базова частота тактового генератора (BCLK) ≃ 133,33 МГц. Turbo Boost позначається як: 1/1/4/4. Перше число позначає, на скільки базових кроків може підвищитися частота 4 ядер процесора при повному навантаженні на них, друге - для трьох ядер, третє - для двох ядер, четверте - для одного активного ядра. З урахуванням температури і енергоспоживання процесор може збільшувати частоту ядер з кроком ≃ 133,33 МГц:
З 4 активними ядрами: від 2,8 ГГц ———> 2800 + 1 × 133,33 = 2800 + 133,33 ≃ 2933 МГц
З 3 активними ядрами: від 2,8 ГГц ———> 2800 + 1 × 133,33 = 2800 + 133,33 ≃ 2933 МГц
Також використовується в [[оперативній пам'яті]] і [[Графічний процесор|GPU]] (відео пам'ять) - дозволяє задіяти додатковий обсяг пам'яті в разі нестачі основний, працює безпосередньо від процесора з розрахунком стабілізації потужності, температури і необхідної потужності теплоотведенія ([[TDP]]). Використовується автоматично самою системою, включена за замовчуванням в [[BIOS]] в залежності від [[материнської плати]]. Вплив резервного ресурсу можливо при стабільній роботі системи, при порушенні допустимих норм резервний ресурс недоступний.
 
Стосується в компаніяхкомпаній: [[NVIDIA|nVidia]], [[Intel]], [[Alliance Logic]], [[ASPEED Technology Inc]], [[3D Labs]].
 
== Див. також ==
5

редагувань

Навігаційне меню