Відмінності між версіями «Суґавара но Мітідзане»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
нема опису редагування
(Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
м
 
Швидкий ріст Суґавари по ієрархічній драбині японського чиновництва перелякав японських [[куґе|аристократів]], насамперед родину [[Фудзівара]]. У [[886]] році, вони домоглися призначення Мітідзане на пост голови провінції [[Санукі]] і, фактичного, випровадили його зі столиці. Однак завдяки політичному конфлікту між імператором Уда і Фудзівара но Мотоцуне, Суґавара зміг повернутися до [[Кіото (місто)|Кіото]].
 
Завдяки патронуванню японського монарха, Мітідзане здобув неабиякий авторитет при дворі. У [[899]] році його було призначено «правим міністром» (右大臣) імператорського уряду. Проте зростання влади новоприбулбцяновоприбульця знову занепокоїло аристократів. Окрім цього, реформи, які Суґавара планував провести у царині управління і адміністративного апарату, налаштували проти нього столичне чиновництво. Цією ситуацією скористалися його вороги, на чолі з [[Фудзівара но Токіхіра|Фудзіварою но Токіхіра]]. У [[901]] році вони звинуватили Мітідзане у придворних інтригах і вислали його до [[Кюсю]], призначивши на посаду голови провінційного уряду у [[Дадзайфу]] (太宰権帥).
 
[[26 березня]] [[903]] року, без сподівань повернутися до столиці, Суґавара но Мітідзане помер у вигнанні.
 
Незабаром після його смерті [[Кіото (місто)|Кіото]] вразила [[чума]], від якої загинули сини імператора Дайґо, одного з учасників вигнання Суґавари. Окрім цього, саме місто постраждало від повінейповеней і тайфунів. Декілька блискавок неоднаразовонеодноразово вдарили по Імператорському палацу. Монарх і аристократи розцінили це як помсту духу померлого Суґавари. Для його умиротворення у столиці було зведено [[синто|синтоїстське]] святилище [[Кітано Тенмаґу]], а самому покійного вигнанцю було присвоєно титул «головного міністра» ''дайдзьо дайдзін'' (太政大臣) та проголошено «небожителем» — покровителем наук і навчання. Сьогодні багато японських святилщсвятилищ вшановують його.
 
== Примітки ==

Навігаційне меню