Відмінності між версіями «Технічно-будівельний комітет»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
доповнення, джерела
(Номінація статті на швидке вилучення ({{db-test}}) за допомогою гаджету швидкої номінації)
(доповнення, джерела)
<noinclude>{{db-test}}</noinclude>
'''Технічно-будівельний комітет''' (ТБК) був затвердженийдержавна М.В.Д.установа [[РосійськаМіністерства імперія|Російськоївнутрішніх справ у Російській імперії]], що існувала у 1865 році- 1918 р.
 
Голова і члени комітету призначались міністром М.В.Д.
 
Був заснований {{OldStyleDate|18|квітня|1863|6}} року при [[Міністерство внутрішніх справ Російської імперії|М.В.Д. Російської імперії]]. До того моменту функції комітету виконувало Головне управління путей шляхів сполучень і публічних будівель. Голова і члени комітету призначались міністром профільного міністерства.
Комітет займався різними справами по технічній частині, будівництвом цивільних споруд та підготовкою інженерів, складав плани і проекти для держави великого рівня складності, затверджував проекти, плани міст, що надходили з губернських управлінь. Також займався вирішуванням спорів, у тому числі за допомогою шановних архітекторів, влаштовував ревізії проектів і технічних звітів, створював комісії з вагомих архітекторів для вирішування складник питаннь.
 
Комітет займався різними справами по технічній частині, будівництвом цивільних споруд та підготовкою інженерів, складав плани і проекти для держави великого рівня складності, затверджував проекти, плани міст, що надходили з губернських управлінь. Також займався вирішуванням спорів, у тому числі за допомогою шановних архітекторів, влаштовував ревізії проектів і технічних звітів, створював комісії з вагомих архітекторів для вирішування складникскладних питанньпитань.
== Деякі співробітники ==
 
{{OldStyleDate|22|травня|1918|9}} року Технічно-Будівельний комітет увійшов до складу Комітету державних споруд [[Вища рада народного господарства|Вищої ради народного господарства]] <ref>[https://www.prlib.ru/item/372952 "Техническо -Строительный комитет". Президентская библиотека имени Б. Н. Ельцина]</ref>.
 
== Деякі архітектори інженери — члени ТБК ==
* Барановський, Гаврило Васильович
* Беккер, Микола Федорович
* Іванов-Шиць, Іларіон Олександрович
* Іодко Пантелеймон Вікентійович (1884—1887)<ref name=Барановський>Г. В. Барановский. Юбилейный сборник сведений о деятельности бывших воспитанников Института гражданских инженеров (Строительного училища) 1842-1892. (Вып. 1). — СПб.: Типо-литогр. К. Л. Пентковского, 1893</ref>
* Калітович Михайло петрович (1863—1866)<ref name=Барановський/>
* Кузьмін, Олександр Андрійович (1867—1878)
* Нотбек, Павло Карлович
* Ходецький, Казимір-Марія Владиславович (1890—1892)<ref name=Барановський/>
* Шевяков, Микола Львович
 
 
== Примітки ==
2047

редагувань

Навігаційне меню