Сьо Хасі: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
4 байти вилучено ,  2 роки тому
нема опису редагування
[перевірена версія][перевірена версія]
Немає опису редагування
Немає опису редагування
{{особа}}
'''Сьо Хасі''' ({{lang-ja|尚泰}}; [[1371]] — [[1 червня]] [[1439]]) — 1-й [[ван (титул)|ван]] [[королівство Рюкю|держави Рюкю]] в [[1429]]—[[1439]] роках. Фактичний засновник Першої династії Сьо. В китайських джерелах відомий як ШаньШан Бацзі.
 
== Життєпис ==
Разом з тим провів адміністративну реформу за китайським зразком, продовжив політику впровадження китайської культури. Також започаткував зведення [[Замок Сюрі|замку Сюрі]], що стала резиденцією роду Сьо.
 
1415 року владу роду Сьо було визнано мінським [[Чжу Ді|імператором Юнле]]. 1416 року Сьо Хасі захопив замок (гусуку) Накідзін, резиденцію князівства Хокудзан. Протягом декількох років приборкав тут спротив, приєднавши землі до Тюдзану. 1419 року на бік хасіХасі перейшли 3 адзі з Хокудзану.
 
1421 року після смерті батька стає новим правителем Тюдзану. 1422 року отримав підтвердження свого статусу від імперії Мін. У 1426 році він відправив до Китаю перше посольство під керівництвом Какінохана. 1427 року на запрошення хасі прибув китайський архітектор Кайкі, що звів в Сюрі ванський ставок Рютан та парк навколо замку.
 
1428 року (за хроніками «Тюдзан Сейфу» в редакції Сайон та «Кю Йо» це сталося 1430 року, що більш логічно, оскільки Хасі став володарем усієї Окінави 1429 року) отримав від китайського імператора титул люкю-вана (вана Рюкю), церемоніальний драконовий халат, лакову табличку з написом «Тюдзан», а також прізвище «ШаньШан», що окінавською звучить як «Сьо». 1429 року Хасі, скориставшись смертю Таромая, правителя князівства Нандзан, захопив гусуку Сімадзірі-Дзато, приєднавши Нандзан до своїх володінь. В результаті уся Окінава виявилася об'єднаною під владою роду Сьо.
 
=== Ван Рюкю ===
106 774

редагування

Навігаційне меню