Нацистський окультизм: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
м (Додавання дати до шаблону)
Немає опису редагування
{{Без джерел|дата=жовтень 2016}}
'''Нацистський окультизм''' — сукупність окультних організацій, рухів і навчань, пов'язаних з [[Нацизм|німецьким націонал-соціалізмом]] і [[Третій Рейх|Третім рейхом]]. Інформація на цю тему багато в чому є художнім вимислом або теорією змови, і як правило, використовується для створення містичної атмосфери навколо Третього рейху. Найбільш яскраві теорії популяризовані в сучасній масовій культурі.
 
== Віровчення ==
 
Основною метою нацизму оголошувалося теургічне відтворення нової раси напівбогів на основі расово чистих арійців, історичними ворогами яких вважалася південна раса — вихідці з Гондвани. Важливу роль в окультному нацизмі грали легенди про зниклі країни (Тулі[[Туле (острів-примара)|Туле]], Агарті[[Аґарта]], [[Шамбала (міфологія)|Шамбала]]).
 
Центром по розробці різних окультних теорій служила організація "Спадщина предків"[[Аненербе]], засновники якої мали контакти з майбутніми нацистськими ватажками. Однією із святинь нацизму вважалосявважався [[Спис ЛонгінаЛонгина]], а одним із символів — [[Чорне сонце (символ)|«Чорне сонце»]]. Передбачалося, що окультний нацизм стане офіційною релігією Німеччини.
 
== «Вищі Невідомі» ==
 
«Вищими Невідомими» в окультних колах, близьких до нацистської верхівки, називали ті сили, що в духовному плані стояли за силою [[Адольф Гітлер|Адольфа Гітлера]]. Містики [[Товариство Туле|«товариства Туле»]] приписували цю назва також дияволу.
 
== Конспірологія. «Орден Зеленого дракона» ==
 
Дану тематику в історії окультизму нацистської Німеччини активно розвивав сучасний французький езотерик і конспіролог Жан Робен (фр. Jean Robin), що перейняв, у свою чергу, дані ідеї у [[Рене Генон|Рене Генона]], які, проте, визнавалися навіть послідовниками даного містика досить специфічними іта спірними. Також автор спирається на твори Рене Алло (фр. René Alleau), у своїй книзі «Гітлер і таємні суспільства» вперше звернув увагу на важливість використання зеленого кольору в ритуалістиці окультних практик СС. Колір зв'язувався з мусульманським світом, символізував ріст і продуктивність. Алло вказує навіть, що кольором улюбленої письмової ручки Гіммлера був зелений. Згідно з іншим містиком, представником масонського традиціоналізму Жану Турньяку, у світі постійно ворогують два таємні товариства — «орден Сімдесяти двох» і орден "Зеленого дракона". Зелений колір нібито був обраний Гіммлером, щоб ототожнити символічний зв'язок шляху СС з шляхом ордена Зеленого дракона.
 
Гіпотетичному ордену були притаманні вкрай антисемітські та націоналістичні погляди. Своєю основною метою, на думку Робена, міфічний орден вважав знищення традицій іудаїзму, християнства та гуманної гілки ісламу.
2437

редагувань

Навігаційне меню